Skip to main content
search
Aktualności

Hołd Korzkiewski – nietypowo w Zielonkach

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

5 czerwca odbył się XXXV Festiwal Integracyjny Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”. Tym razem deszczowa pogoda nie pozwoliła na organizację  imprezy u podnóża Zamku w Korzkwi. Wszystkie dzieci i młodzież wraz z opiekunami, a było ich prawie 1000, bawiły się w hali sportowej w Zielonkach. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji.
  {mosimage}
Coroczny festiwal jest okazją do wspólnej zabawy, która jest jedną z form integracji dzieci niepełnosprawnych ze społeczeństwem. W Zielonkach spotkały się dzieci z 28 ośrodków specjalnych z Krakowa oraz harcerze i dzieci ze szkół krakowskich, szkoły z Laskowej i z Korzkwi.
Teraz można zobaczyć ile nas jest – mówiła Cecylia Chrząścik, prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”,  podczas oficjalnego otwarcia imprezy.
Ten rok jest wyjątkowy ze względu na obchodzone 20-lecie Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”. Celem jego działalności jest bezinteresowna pomoc osobom słabszym, potrzebującym, którzy są zmuszeni żyć w innym wymiarze swojej sprawności fizycznej i intelektualnej. Stowarzyszenie wspiera, udziela informacji i pomaga rozwiązywać problemy. Daje nadzieję i wywołuje uśmiech na twarzach swoich podopiecznych –  dlatego znakiem rozpoznawczym jest uśmiechnięte „Słoneczko”.
Za serce, za wsparcie – za wszystko – dziękowała prezes Stowarzyszenia uroczyście wręczając Odznaki Stowarzyszenia dla przyjaciół, darczyńców. Nie obyło się bez wzruszeń i radości, kiedy to podopieczni Stowarzyszenia składali życzenia Cecylii Chrząścik. – Aby nie zapomniała o swoim uśmiechu – życzyły przedszkolaki z placówki nr 2 w Krakowie. Szczególne podziękowania pani Cecylia złożyła harcerzom z Hufca Kraków-Podgórze i podkrakowskiego Szczepu Zielonego serdecznie nazywając ich „zielonymi mróweczkami”.
W samo południe nastąpiła defilada pocztów sztandarowych oraz prezentacja flag i drużyn każdego ośrodka. Na sygnał trąbki herolda nastąpił wymarsz barwnego korowodu, a później złożenie hołdu lennego kasztelance, w której to roli wystąpiła Teresa Suderek, kierownik hotelu Zamek Korzkiew. Rycerze i damy dworu rozpoczęły wielki bal.
W różnych miejscach dzieci mogły skorzystać ze sportowego toru przeszkód, skakać na piłkach i pograć w małą ligę piłkarską. Do zjeżdżania i zabawy zachęcał wielki, dmuchany namiot, a na środku parkietu dzieci tańczyły i bawiły się do woli. 
Dla naszych dzieci jest to długo oczekiwany wyjazd. W tym roku przyjechały nasze maluchy i bardzo im się podoba – mówiła Grażyna Wójcik, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie. Renata Godawska ze Stowarzyszenia Przyjaciół i Rodziców Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” zachwalała imprezę – Podopieczni cieszą się z tych imprez. Widać radość z ich spotkań z kolegami, przyjaciółmi. Takie spotkania są im potrzebne, dzięki temu czują się akceptowani. Każdego roku przyjeżdżamy, można powiedzieć, że rośniemy wraz ze Stowarzyszeniem.
Ogrom życzliwości ludzkiej, która tak bardzo jest nam potrzebna. Wszystko jest naj i za to dziękujemy – mówiła Marta Hebda, wiceprezes Stowarzyszenia „Tęcza”
Dużo radości miały dzieci z zabawy z 6,5-letnim labradorem „Baronem”. Jego właścicielka Ela Kieljan gratulowała sprawnej organizacji i już, wraz ze swoim pupilem, wyczekuje kolejnej imprezy w Parku Korzkiewskim.
Najważniejszy jest bliski kontakt, kiedy dziecko podejdzie, mocno przytuliwtedy czuję prawdziwą radość – mówiła wzruszona Cecylia Chrząścik. 
Celina Piwowarczyk – dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 104 w Krakowie mówiła – Miło spotkać nasze dzieci, które  kilka lat temu były naszymi podopiecznymi. Cieszy ich widok – zadowolonych i dowartościowanych, które radzą sobie dobrze, spotykają się i integrują.
Świetna impreza, która wnosi wiele dobrego dla dzieci. Bardzo dobra organizacja, pomimo deszczu, a dzieci są zajęte i zadowolone – mówiła Anna Chorabik z S.O.S.W dla niesłyszących, z ul. Grochowej w Krakowie.
Co daje uczestniczenie w takiej imprezie? – Radość, miłość i energię na każdy dzień – mówią zgodnie prowadzący – Jolanta Wiewióra i Marek Kupiec. Tego wszystkiego życzymy wszystkim podopiecznym Stowarzyszenia.
KB

                                           ho2  
                                           hod3  
                                           hod4  

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content