Skip to main content
search
Aktualności

Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego

By 17 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 czerwca 2016 przez admin

Logo Małopolska V RGBMałopolanie zgłosili do Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego łącznie 204 zadania, z czego 152 zostały pozytywnie ocenione. W dniach od 18 czerwca do 6 lipca mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat, mogą oddać głos na jedno zadanie o zasięgu subregionalnym i jedno o znaczeniu powiatowym – z terenu, który zamieszkują. Starajmy się zwiększyć szanse projektów z naszego terenu:

PROJEKT O ZASIĘGU SUBREGIONALNYM:
Roboty realizowane na terenie gminy Zielonki są częścią większego projektu, dlatego głosujemy na zadanie o nazwie:
„Poprawa bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich w gminach Biskupice, Czernichów, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Skawina, Zabierzów i Zielonki” (kod projektu SKOMI036), poprawiający bezpieczeństwo m.in. na drodze wojewódzkiej 794 Kraków-Skała, oraz
PROJEKT O ZASIĘGU POWIATOWYM:
„Edukator Wyspiański – zabawy słowem, gestem, dźwiękiem i kolorem.”
Głosować można drogą elektroniczną lub wypełniając papierową ankietę. Więcej o projektach i głosowaniu w rozwinięciu wiadomości.

Do wyboru są 3 sposoby głosowania: 
1. poprzez włożenie wypełnionej karty do urny – w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego lub w jego agendach;
2. elektronicznie (na stronie internetowej);
3. korespondencyjnie na adres Urzędu Marszałkowskiego lub w jednej z jego agend (liczy się data wpływu do Urzędu).

Do pobrania: karta głosowania na ww. projekty.
Wypełnioną kartę do głosowania można także pozostawić do dnia 5 lipca w sekretariacie Urzędu Gminy Zielonki w godzinach urzędowania tj. pon. 9.00 – 17.00, wtorek – piątek 7.45 -15.30.
Uwaga!: jeśli odda się więcej głosów, to wszystkie będą nieważne! 


Adresy, formularz, ważne informacje dostępne są na stronie internetowej przedsięwzięcia: bo.malopolska.pl,

 

Zachęcamy do głosowania na dwa projekty dotyczące gminy Zielonki, więcej informacji o nich poniżej:

PROJEKT O ZASIĘGU SUBREGIONALNYM:
„Poprawa bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich w gminach Biskupice, Czernichów, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Skawina, Zabierzów i Zielonki” (kod projektu SKOMI036).
Mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa pieszych – mieszkańców gmin, przez które przebiegają drogi wojewódzkie proponuje się realizację zadania, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych m.in. na drodze Kraków-Skała.
– Zielonki (skrzyżowania z drogą powiatową ul. Galicyjską i drogą  gminną ul. Długopolską), Przybysławice (skrzyżowanie z drogą gminną ul. Zamkową) –  na tych trzech przejściach dla pieszych i w ich obrębie  planowane jest wykonanie poziomego oznakowania w kolorystyce biało-czerwonej (malowanie grubowarstwowe), montaż oznakowania pionowego aktywnego (podświetlane znaki), wykonanie  wyspy/azylu na przejściu dla pieszych w Przybysławicach, wykonanie sygnalizacji świetlnej ostrzegawczej o przejściu dla pieszych (światła pulsacyjne) na przejściu dla pieszych w Przybysławicach.

PROJEKT O ZASIĘGU POWIATOWYM:
„Edukator Wyspiański – zabawy słowem, gestem, dźwiękiem i kolorem” (kod projektu PKRAU028)
Zadanie polegać będzie na integracji dzieci i młodzieży, uczniów szkół powiatu krakowskiego, w szczególności uczących się w szkołach pod patronatem Stanisława Wyspiańskiego. Integracja będzie odbywać się poprzez zabawę, edukację i wzmacnianie kompetencji w nawiązaniu do dziedzin artystycznej działalności Wyspiańskiego. Celem projektu jest przybliżenie osoby wielkiego młodopolskiego artysty i mało znanego faktu jego zamieszkiwania pod koniec życia w Węgrzcach pod Krakowem (dziś gmina Zielonki), wzmocnienie poczucia własnej wartości i uświadomienie dzieciom i młodzieży istnienia możliwości własnego rozwoju na przykładzie postaci historycznej.

 

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content