Skip to main content
search
Aktualności

II koncert karnawałowy w Woli Zachariaszowskiej

By 12 lutego 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 lutego 2018 przez admin

maleDSC03073Z miłości do…muzyki” – tak zatytułowany był koncert karnawałowy Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej OSP „Wola” z Woli Zachariaszowskiej, który odbył się 11 lutego 2018 r. w budynku miejscowej szkoły. Orkiestra, składająca się z ponad 40 muzyków pod batutą Lecha Wnuka, brawurowo wykonała zróżnicowany repertuar: począwszy od utworów muzyki klasycznej, poprzez marsze, utwory muzyki filmowej i popularnej. Trwającego blisko trzy godziny koncertu wysłuchało kilkaset osób.

W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy m.in. marsz z opery „Carmen” zatytułowany „Les Toreadors”, a jednym z ciekawszych utworów była „Feuerfest Polka” Josefa Straussa z solo na kowadle Macieja Kruczka. W drugiej części koncertu orkiestrze z Woli towarzyszyli wokaliści: Oliwia Łyczko, Małgorzata Łyczko, Zofia Walczak, Sebastian Szydło, Tadeusz Kaczmarczyk  i Wojciech Kruczek. Mogliśmy usłyszeć m.in.: „Dumkę na dwa serca” w wykonaniu Oliwii Łyczko i Sebastiana Szydło oraz „Do zakochania jeden krok” w wykonaniu Wojciecha Kruczka z towarzyszeniem chórku uczennic Szkoły Podstawowej z Woli Zachariaszowskiej. Wspaniały koncert zakończono „Marszem Radetzky’ego” Johanna Straussa, podczas którego licznie zgromadzona publiczność wyklaskiwała rytm – jak podczas koncertu noworocznego Filharmoników  Wiedeńskich. 

– Następnym razem chyba będziemy musieli pomyśleć o wynajęciu znacznie większej sali – podsumował prezes orkiestry Piotr Calik, dziękując sponsorom i licznie przybyłym wielbicielom orkiestry. Wśród nich znaleźli się m.in.: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Piotr Goraj, radni powiatu krakowskiego Wojciech Bosak i Wojciech Karwat, jak również zastępcy przewodniczącego Rady Gminy Zielonki: Marzena Gadzik-Wójcik i Mirosław Golanko oraz radni i sołtysi gminy Zielonki, a także miejscowe duchowieństwo na czele z proboszczem ks. Michałem Kowalskim. 

Przypomnijmy, że orkiestra „Wola” powstała w 1994 r. i od początku jej kapelmistrzem jest Lech Wnuk, waltornista, wieloletni muzyk Filharmonii Krakowskiej. Zespół na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień z przeglądów i festiwali powiatowych i wojewódzkich. Na 20-lecie wydał też płytę „Muzyka łączy pokolenia”. Orkiestra od 24 lat uświetnia swą muzyką święta kościelne oraz imprezy w gminie Zielonki.  Od ubiegłego roku wprowadziła nową tradycję – uroczysty koncert  karnawałowy, na który przygotowuje specjalny repertuar. Gratulujemy muzykom i solistom wspaniałego II Koncertu Karnawałowego!

maleDSC03073
maleDSC028455
maleDSC02861
maleDSC02948
maleDSC03063

maleDSC02894

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content