Skip to main content
search
Aktualności

III edycja Działaj Lokalnie z Koroną

By 26 czerwca 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 czerwca 2020 przez admin

5W trzeciej edycji programu Działaj Lokalnie granty pozyskało 14 projektów, w tym 3 z gminy Zielonki: Fundacji im. Marszałka Marka Nawary, OSP Bibice oraz Klubu Sportowego Bibiczanka wraz z grupą nieformalną EKOAktywni. Tegoroczna edycja różni się od poprzednich ze względu na stan epidemii i stawia nacisk na łagodzenie jej negatywnych skutków, ale to nie jedyne różnice, bo również m.in. zwiększono dofinansowanie. Program Działaj Lokalnie jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) oraz Sieć Ośrodków Działaj Lokalnie, w tym Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa, które jest członkiem tej sieci od 2018 roku. W ubiegłym roku stowarzyszenie otrzymało miano Klasycznego Ośrodka Działaj Lokalnie, a co za tym idzie większe możliwości rozwoju, zwiększenie puli dofinansowania projektów, wydłużenie trwania realizacji wniosków, okazje do nawiązywania nowych kontaktów.

W tegorocznej edycji o dofinansowanie walczyło 16 organizacji pozarządowych, w tym 3 grupy nieformalne, działających na terenie gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu: Igołomia- Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Wielka-Wieś i Zielonki.  Łączna pula dostępnej dotacji to kwota 55 000 zł. Maksymalna kwota dotacji, o którą można było się starać, wynosiła 6 000 zł na projekty realizowane przez 3 do 6 miesięcy. Z początkiem czerwca została powołana Lokalna Komisja Grantowa, która spośród wszystkich nadesłanych projektów wybrała 14. By uczcić ich  spory wkład pracy w napisanie wniosku, 22 czerwca w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbyła się uroczysta gala wręczenia umów. Do uczestnictwa zostali zaproszeni przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i grup nieformalnych, którym przyznano w ramach projektu dotacje. Dofinansowanie otrzymali: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Pobiednik Mały wraz z grupą nieformalną Pasjonaci ratownictwa, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Michałowice „Pod Kwitnącą Jabłonią”, Koło Gospodyń Wiejskich w Kończycach, Stowarzyszenie Aktywne Czulice i Okolice, Fundacja im. Marszałka Marka Nawary, Stowarzyszenie Gmina Aktywna +, Stowarzyszenie Rusz się, Ludowy Klub Sportowy Galicja Raciborowice wraz z grupą nieformalną Aktywne Raciborowice, Stowarzyszenie Folklorystyczne Kuźnia, Koło Gospodyń Wiejskich „Nad Stawami” w Masłomiącej, Klub Sportowy Bibiczanka wraz z grupą nieformalną EKOAktywni, Ochotnicza Straż Pożarna w Bibicach, Stowarzyszenie z myślą o mieszkańcach regionu Być Szczęśliwym: link. Z ramienia Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa w gali uczestniczyli wiceprezes Monika Wołek, dyrektor Monika Kwaczała, wicedyrektor Agnieszka Bednarczyk, Joanna Sołtys, Katarzyna Nogieć z biura stowarzyszenia.
Realizacja programu Działaj Lokalnie 2020 napotyka na swojej drodze wiele problemów. Są one związane z obecną sytuacją epidemiczną w kraju, lękiem, brakiem możliwości zrealizowania swoich pomysłów, planów, walka z brakiem zaangażowania lokalnej społeczności w działania i wiele innych. Tegoroczny program nieco zmienił swoją formułę, stawia nacisk na łagodzenie negatywnych skutków epidemii dotykających wielu obszarów życia. Nie tylko ekonomii i gospodarki ale również kultury, edukacji, stosunków międzyludzkich.
Zachęcamy do wspólnych działań jakie oferują Państwu grantobiorcy. Wszystkie projekty są skierowane do Państwa, każdego z osobna i wspólnoty jaką tworzycie. Przyjdźcie i przekonajcie się sami. Gratulujemy wszystkim wnioskodawcom i trzymamy kciuki za realizację ich projektów. Jeśli są Państwo ciekawi tematyki tegorocznych projektów wystarczy polubić fanpage Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/DzialajLokalnieKorona/ gdzie będą ukazywały się najświeższe informacje. Zapraszamy.

Katarzyna Nogieć

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

stopka

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce

we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszeniem Korona Północnego Krakowa

Close Menu
 
14 kwietnia 2024
Skip to content