Skip to main content
search
Relacje

Inauguracja dyskusyjnego klubu czytelniczego na Osiedlu Łokietka

By 9 marca 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 marca 2023 przez KB

W dniu 7 marca br. dzięki podpisanej umowie pomiędzy sołectwem Osiedle Łokietka a Biblioteką Publiczną w Zielonkach odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Czytelniczego. Miało ono miejsce w sołeckim budynku wielofunkcyjnym przy ul. Lawendowej 32 w Zielonkach.

Zgromadzonych gości w osobach: Mariusza Zielińskiego – dyrektora zieloneckiej biblioteki, moderatora Joanny Rosy – kustosza zbiorów bibliotecznych oraz członków nowo powstałego klubu i reprezentantów rady sołeckiej powitał Krzysztof Olawski – wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki i jednocześnie sołtys Osiedla Łokietka. Po krótkim wprowadzeniu mającym na celu przybliżenie idei działalności Dyskusyjnych Klubów Książki, z racji zbliżającego się Dnia Kobiet, wszystkie panie otrzymały z rąk dyrektora oraz sołtysa piękne róże.

W niezwykle subtelnie zaaranżowanej sali, na tle specjalnie zaprojektowanego przez pana Olawskiego logo klubu, rozpoczęła się nader udana rozmowa o pierwszej lekturze, a był nią wybrany przez moderatora reportaż pt. „Oświęcim. Czarna zima” autorstwa Marcina Kąckiego. Książka nikogo nie pozostawia obojętnym, wręcz przeciwnie, zachęca do dalszych poszukiwań na temat zamieszczonych w niej problemów i stanowi wspaniały materiał do dyskusji – zarówno o problemie antysemityzmu czy rasizmu, jak i życia we współczesnym Oświęcimiu. Życia, dodajmy niełatwego, bo w cieniu obozu.

Pierwsze spotkanie klubowe było niezwykle udane. Wspólnie podjęto również decyzję o zwiększeniu ich częstotliwości, bowiem zdaniem uczestników, dyskusja raz na kwartał to stanowczo za mało.

Cieszy nas ogromnie powstanie takiej grupy na Osiedlu Łokietka i głęboko wierzymy, że zapał do czytania i rozmów o książkach będzie kontynuowany, a wszyscy wielbiciele dyskusyjnych spotkań z literaturą zaszczepią w swoim najbliższym środowisku miłość do książek.

Joanna Rosa

Close Menu
 
16 kwietnia 2024
Skip to content