Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w gminie Zielonki

By 1 września 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 września 2022 przez MKF

1 września w czterech szkołach podstawowych w gminie Zielonki rozpoczął się rok szkolny 2022/2023 r. W Bibicach, Zielonkach, Przybysławicach i Woli Zachariaszowskiej naukę rozpoczęło 2447 uczniów – to o 121 więcej niż na początku ubiegłego roku szkolnego. Samych klas pierwszych jest w nowym roku szkolnym 16: najwięcej w szkołach podstawowych w Bibicach i Zielonkach  – po sześć, w szkołach w Przybysławicach i Woli Zachariaszowskiej – po dwie.

Od nowego roku dwie szkoły mają nowych dyrektorów. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego Krzysztofowi Lepiarczykowi funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Woli Zachariaszowskiej powierzył wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Wójt gminy złożył życzenia na nowy rok szkolny uczniom, nauczycielom i rodzicom. Przypomnijmy, że Krzysztof Lepiarczyk pracował wcześniej jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Bibicach, był też radnym gminy i przewodniczącym Komisji Oświaty  i Polityki Społecznej Rady Gminy Zielonki. Od poprzedniej dyrektor Katarzyny Buczak otrzymał też – niezbędne w pełnieniu funkcji dyrektora – symboliczny klucz do szkoły, ołówek do pasowania uczniów i dzwonek, którym uroczyście mógł zainaugurować nowy rok szkolny w szkole w Woli Zachariaszowskiej. Katarzyna Buczak od nowego roku szkolnego pełnić będzie funkcję wicedyrektora.

Również w Szkole Podstawowej w Korzkwi z siedzibą w Przybysławicach nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora – po konkursie dyrektorką placówki została Katarzyna Nogieć – dotychczasowa wicedyrektor. Funkcję dyrektora Katarzynie Nogieć wójt gminy Zielonki Bogusław Król powierzył już podczas zakończenia ubiegłego roku szkolnego. Pełniąca rolę dyrektora szkoły przez 16 lat Regina Styn pozostała w szkole jako jej wicedyrektor.

Jeszcze kilka słów o szkolnej statystyce – najliczniejszą w gminie Zielonki szkołą jest Szkoła Podstawowa w Bibicach z 957 uczniami, za nią jest Szkoła Podstawowa w Zielonkach (886 uczniów), następnie Szkoła Podstawowa w Korzkwi z siedzibą w Przybysławicach (343 uczniów) i najmniejsza Szkoła Podstawowa w Woli Zachariaszowskiej (261 uczniów).

W tym roku w szkołach w gminie Zielonki, razem z polskimi uczniami w klasach ogólnych, będą się uczyć ich ukraińscy koledzy, którzy jeszcze w ubiegłym roku szkolnym uczęszczali do specjalnie utworzonych dla nich w gminnych szkołach oddziałów przygotowawczych. Uczniów pochodzących z Ukrainy będzie łącznie 72, najwięcej będzie ich w Bibicach – 35, w Zielonkach 30, w Przybysławicach – 5, a w Woli – 2.

W gminie Zielonki funkcjonują też trzy gminne przedszkola samorządowe, z siedzibami w: Bibicach, Przybysławicach, Zielonkach – 1 września było w nich łącznie 406 dzieci.

MKF, IO

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content