Aktualności

1IMG 7937 Bzmn aBatowice Wiadukt 0328 maja 2020 r. podpisano umowę na budowę układu komunikacyjnego trzech rond wraz z wiaduktem w Batowicach, które w przyszłości połączą północną obwodnicę Krakowa z miastem Kraków. Całkowity koszt realizacji zadania to 29,8 mln zł. Przetarg wygrała firma IMB-Podbeskidzie Sp. z o.o. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2021 r.

Czytaj więcej: Umowa na budowę wiaduktu w Batowicach wraz z towarzyszącym układem drogowym podpisana

30latZielonki

Dziś w Gazecie Krakowskiej oraz Dzienniku Polskim ukazał się dodatek z okazji 30 lat samorządności, bowiem 27 maja odbyły się pierwsze po II wojnie światowej wybory samorządowe. Wewnątrz znajdziecie Państwo artykuł o naszej gminie: "Zielonki – gmina z pomysłem na inwestycje, oświatę i atrakcje".

Zapraszamy do lektury.

DJI 0675 HDR30 lat temu 27 maja odbyły się pierwsze wybory do samorządu terytorialnego w Polsce od jego przywrócenia, a 6 czerwca 1990 roku zebrała się po raz pierwszy Rada Gminy Zielonki I kadencji. Odtąd przez trzy dekady gmina Zielonki intensywnie się rozwijała. Ideą było stworzenie miejsca, gdzie się dobrze żyje, pracuje i odpoczywa. Efekt? Od lat gmina jest chętnie wybierana na miejsce zamieszkania - ma jedno z najwyższych sald migracji w Małopolsce i dziś już 22,5 tys. mieszkańców, czyli ponad dwa razy więcej niż w 1990 roku.  Działa tu blisko 2,5 tys. firm  - więcej w Małopolsce na tysiąc mieszkańców jest tylko w Krakowie i Zakopanem. W tym czasie trzykrotnie gmina Zielonki została uznana za najlepszą gminę wiejską w kraju przez dziennik Rzeczpospolita.

Czytaj więcej: 30 lat samorządu gminy Zielonki – zmieniło się wszystko

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 713) oraz art. 15zzx ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374 z  późn. zm.) zwołuję na dzień 28 maja 2020 r. (czwartek) o godz. 14:00 XVIII SESJĘ ZWYCZAJNĄ RADY GMINY ZIELONKI KADENCJI 2018-2023.

Proponowany porządek obrad:

Czytaj więcej: Zawiadomienie o XVIII Sesji Zwyczajnej Rady Gminy Zielonki Kadencji 2018-2023, 28 maja

rowerowa zabawaW związku z tym, iż w stanie epidemii nie możemy zorganizować dla Was siódmego już Rajdu Rowerowego po gminie Zielonki, zapraszamy w tym roku na indywidualne przejażdżki rowerowe w koszulce i z mapą gminy Zielonki, które będą na Was czekać do odbioru w siedzibie Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, czyli hali sportowej w Zielonkach przy ul. Ks. Jana Michalika 2A.
Zachęcamy do nadsyłania zdjęć z wypraw rowerowych po gminie Zielonki i pomysłów na trasę, wszelkie relacje mile widziane, również filmowe. Każdy kto prześle zdjęcie z wyprawy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na którym jej uczestnik/cy pozują z rowerem i w naszej koszulce, weźmie udział w losowaniu nagród.
Koszulkę i mapę można odbierać 7 dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 20.00 w hali sportowej. Startujemy od 7 czerwca (niedziela) aż do wyczerpania zapasów.  Szczegóły na plakacie.

PUK LOGOPrzedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zielonkach informuje odbiorców, że 29.05.2020 roku od godz. 08.00 do godz. 14.00 w miejscowości Węgrzce: ul. A-7, ul. A-5 nr: 1, 3, 5, 7, ul. A-8 nr 4 oraz ul. A-16 od nr 1 do nr 15 wystąpią braki  w dostawie wody spowodowane rozbudową sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy

Przedsiębiorstwo Usług Komunlanych w Zielonkach

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem tego typu informacji, zachęcamy do zapisania się do newslettera gminy Zielonki - box subskrypcja e-mail znajduje się po prawej stronie, poniżej.

PUK LOGOPrzedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zielonkach informuje odbiorców, że 29.05.2020 roku od godz. 08.00 do godz. 14.00 w miejscowości Zielonki: os. Łokietka, ul. Na Popielówkę oraz ul. Tarasowa  wystąpią braki  w dostawie wody spowodowane modernizacją sieci wodociągowej. Za utrudnienia przepraszamy.

Przedsiębiorstwo Usług Komunlanych w Zielonkach

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem tego typu informacji, zachęcamy do zapisania się do newslettera gminy Zielonki - box subskrypcja e-mail znajduje się po prawej stronie, poniżej.

PUK LOGOPrzedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zielonkach informuje odbiorców, że w dniu 28.05.2020 roku od godz. 08.00 do godz. 14.00 w miejscowości Batowice wystąpią braki  w dostawie wody spowodowane modernizacją sieci wodociągowej.
Za utrudnienia przepraszamy.
PUK Zielonki Sp. z o.o.

Jeśli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem tego typu informacji, zachęcamy do zapisania się do newslettera gminy Zielonki - box subskrypcja e-mail znajduje się po prawej stronie, poniżej.

ZTP MPKSzanowni Pasażerowie, uprzejmie informujemy, że od dnia 16.05.2020 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych:
- linia 217 - zostanie przywrócona i będzie funkcjonować w dni powszednie z częstotliwością jak przed okresem epidemii;
- linie 247, 280, 297 - zostanie przywrócone funkcjonowanie według poprzednich rozkładów jazdy w dni powszednie.
Ze względu na konieczność dostosowania przewidzianego w rozkładzie jazdy czasu na przejazd do obecnych warunków ruchu, rozkłady jazdy zostaną zmienione.
Ponadto, zostaną wprowadzone następujące zmiany nazw przystanków na terenie Gminy Zielonki:
    "Bosutów Dziekanowice" na "Węgrzce B1";
    "Węgrzce Bosutów" na "Węgrzce Sudół";
    "Węgrzce Bosutów Sudół" na "Węgrzce B4".
(Oryginalna treść komunikatu dostępna na stronie internetowej http://kmkrakow.pl/)
Zaktualizowane rozkłady linii aglomeracyjnych zostaną udostępnione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie na stronie internetowej http://rozklady.mpk.krakow.pl/.

DSC06496Pilotażowy program mikroretencji w gminie Zielonki uruchomiony 23 kwietnia cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Pula wniosków przekroczyła już liczbę dostępnych zbiorników. Nabór jest zamknięty. Mieszkańcy, których wnioski rozpatrzono pozytywnie, od 15 maja sukcesywnie podpisują umowy i odbierają zbiorniki. Na dziś zostało już wydanych ponad 180 zbiorników z 333 zakupionych do przekazania. Trwa powiadamianie osób, którym przyznano zbiornik. Dziękujemy za zainteresowanie programem (link).

Uprzejmie informujemy, że Kasa Urzędu Gminy Zielonki od dnia 22 maja będzie czynna w poniedziałki, wtorki, środy i piątki, w godzinach od 9:00 do 13:00. Z uwagi na fakt, iż na terenie Rzeczypospolitej Polskiej nadal obowiązuje stan epidemii informujemy, że Kasjer będzie obsługiwał jedynie osoby zaopatrzone w maseczki (w Urzędzie możliwa jest dezynfekcja rąk). W dalszym ciągu zachęcamy Państwa do dokonywania płatności bezgotówkowych oraz płatności drogą elektroniczną. Informujemy, iż mogą Państwo dokonywać płatności we wszystkich placówkach Poczty Polskiej bez dodatkowych opłat. W dalszym ciągu istnieje także możliwość dokonywania płatności bez prowizji w każdej placówce Santander Bank Polska S. A.

W dniu 19 maja 2020 r. ogłoszony został otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wychowania przedszkolnego pod nazwą „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym zamieszkałym na terenie gminy Zielonki możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2020/2021”. Ze szczegółami konkursu można zapoznać się TUTAJ. Termin składania ofert upływa w dniu 9 czerwca 2020 roku.

ZTP MPKW związku z pracami przy budowie chodnika w ciągu DP2293K w Batowicach przystanek "Batowice Dłubnia" w kierunku Krakowa dla linii 250, 260, 270 zostanie przesunięty jutro tj. 21 maja 2020 r. do tymczasowej lokalizacji, do przodu o ok. 50 m na ok. 2-3 miesiące. Wykonawca w miejscu tymczasowej lokalizacji przystanku wstawi znak D-15.

Ziel Groch

Referat Inwestycji Sieciowych informuje, iż od dnia 20.05.2020 r. Wykonawca robót tj. Zakład Robót Inżynieryjno Budowlanych Augustyn Anioł 32-720 Nowy Wiśnicz Stary Wiśnicz 141 zamierza przystąpić do realizacji zadania związanego z  rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w rejonie ulicy Grochowalskiego i ulicy Szlak Bursztynowy w miejscowości Zielonki. Należy liczyć się z czasowymi utrudnieniami w dojazdach do posesji oraz ruchu pieszym w godzinach od 7.00-15.00.