7.png

Aktualności

MEDIKAMA masowy punkt szczepien 202112 maja 2021 r. (środa) od godz. 15.00 w Centrum Medycznym Medikama w Węgrzcach przy ul. Fortecznej 12A zostanie otwarty Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko Covid-19.
Wydajność Punktu Szczepień Powszechnych ma wynieść minimum 200 dawek dziennie. Wolne terminy na szczepienia powinny być widoczne we wszystkich kanałach rejestracji, zapisywane będą na nie osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-rejestrację. Do szczepień  uprawnione są wyłącznie osoby z wyznaczonym i potwierdzonym terminem szczepienia w punkcie.
Ze względu na obowiązujące zasady utrzymania dystansu społecznego CM Medikama prosi o przychodzenie do punktu szczepień na wyznaczoną godzinę, nie wcześniej; a także o zachowywanie w kolejce odległości nie mniejszej niż 1,5m i obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.

CM Medikama mieści się 100 m od drogi krajowej E7, w Węgrzcach przy ul. Fortecznej 12A, wjazd z E7 przez ul. Galicyjską, Bibice.

Nagrody i Stypendia Sportowe Gminy Zielonki za osiągnięcia sportowe w 2020 roku zostały przyznane zawodnikom i trenerom. Łączna kwota przyznanych w 2021 roku nagród i stypendiów to 91 020 zł. Spośród złożonych 34 wniosków przyznano 23 stypendia sportowe i 5 nagród sportowych w tym 1 nagrodę sportową dla trenera.
W związku z trwającym nadal na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanem pandemii COVID-19 niestety nie ma możliwości zorganizowania uroczystego spotkania i osobistego wręczenia nagród i stypendiów sportowych nagrodzonym sportowcom.

Czytaj więcej: Nagrody i stypendia sportowe Gminy Zielonki za osiągnięcia sportowe w 2020 roku zostały przyznane 

ankieta 1

Minął ponad rok, odkąd wszyscy znaleźliśmy się w trudnej, pandemicznej rzeczywistości. W czerwcu 2020 zapytaliśmy Państwa w ankiecie, o to jak odnaleźliście się w tej sytuacji. Podsumowanie badań ukazało się w numerze 4/5 2020 Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki. Teraz chcemy zapytać ponownie. Co się zmieniło,  jaka jest Wasza kondycja, jakie macie potrzeby. Prosimy o podzielenie się swoim zdaniem, opiniami, refleksjami, byśmy lepiej mogli organizować system wsparcia na terenie naszej gminy. Badanie jest anonimowe. Wyniki statystyczne zostaną użyte do modyfikacji oferty pomocowej dla mieszkańców gminy Zielonki oraz przygotowania publikacji na temat sytuacji epidemiologicznej w społeczności lokalnej.
Zachęcamy do wypełnienia ankiety, zajmie ona kilka minut.

W związku z odnotowaniem przypadków zakażenia koronawirusem u pracowników Urzędu Gminy Zielonki do odwołania częściowo wyłącza się bezpośrednią obsługę mieszkańców. Wyłączenie obsługi bezpośredniej dotyczy też Dziennika Podawczego i kasy. Wizyty w referatach Urzędu Gminy możliwe są tylko po wcześniejszym umówieniu. Z urzędem prosimy kontaktować się telefonicznie pod nr tel. 12 2850850 lub za pomocą maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz poprzez platformę e-puap.

Czytaj więcej: Informacja nt. funkcjonowania Urzędu Gminy Zielonki w związku z epidemią koronawirusa

długopolskaRoboty odtworzeniowe po budowie kanalizacji na ul. Długopolskiej w Zielonkach zostają przedłużone do 21 maja. Przesunięcie terminu spowodowane jest koniecznością kompletnej wymiany podbudowy (konstrukcji) jezdni, co okazało się ostatecznie dopiero po przeprowadzonych odkrywkach.  Na ul. Długopolskiej w Zielonkach na 500-metrowym odcinku tej drogi od ul. Krakowskie Przedmieście na całej szerokości jezdni zostanie wymieniona podbudowa drogi i położony asfalt; powstanie też odwodnienie i  chodnik (na odcinku 125 metrów, czyli do pierwszej granicy z Krakowem).

Gmina Zielonki Wegrzce A10 A9W ślad za uzyskaną od wykonawcy - firmy Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. - informacją przekazujemy, iż w związku z przebudową dróg powiatowych relacji Węgrzce-Batowice na 10 maja (poniedziałek) planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na skrzyżowaniu ulic A10 i A9 w Węgrzcach.

W związku z tym należy spodziewać się utrudnień w ruchu – ruch odbywać się będzie wahadłowo i będzie sterowany ręcznie. Prace na tym odcinku zaplanowano na dwa tygodnie, do 22 maja.

Na podstawie informacji uzyskanej od Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie informujemy, iż od 7 maja 2021 r. (piątek) w związku z zadaniem „Przebudowa drogi powiatowej nr 2156K od km 0+000,00 do km 3+443,00 w miejscowości Węgrzce, Bosutów, Dziekanowice, Batowice w Gminie Zielonki” oraz „Przebudowa drogi powiatowej nr 2293K od km 0+049,00 do km 1+412,00 w miejscowości Batowice w Gminie Zielonki” rozpoczną się prace na odcinku DP2156K między przystankami „Węgrzce B1” oraz „Dziekanowice Batowice SKA”. Prace będą prowadzone przy ruchu wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną oraz kierowanym ręcznie. W związku z tym mogą występować utrudnienia w przejeździe dla linii aglomeracyjnych 297 i 250.  Za utrudnienia przepraszamy.

ProjektowanieBiblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat (do ukończenia 18. roku życia) do udziału w bezpłatnych zajęciach online pn. „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”, organizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Sieć na kulturę”. Szkolenie będzie realizowane przez filie biblioteczne w Przybysławicach i Węgrzcach. Cykl zajęć odbywających się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams obejmie spotkanie organizacyjne oraz 15 dwugodzinnych spotkań szkoleniowych, podczas których będzie okazja nabyć nowe umiejętności związane z projektowaniem wizualnym.

Czytaj więcej: Rekrutacja do projektu "Sieć na kulturę" - biblioteka zaprasza dzieci w wieku 10-18 lat

masowy punkt szczepien 2021Gmina Zielonki zgłosiła Wojewodzie Małopolskiemu akces lokalizacji Punktu Szczepień Powszechnych  przeciw COVID-19 na swoim terenie, w Węgrzcach, w porozumieniu z Centrum Medycznym MEDIKAMA sp. z o.o. 30 kwietnia otrzymaliśmy od Wojewody Małopolskiego decyzję akceptacji dla uruchomienia tego punktu. Wydajność Punktu Szczepień Powszechnych ma wynieść minimum 200 dawek dziennie.
Punkty Szczepień Powszechnych organizowane są przez samorządy we współpracy z podmiotem wykonującym działalność leczniczą w porozumieniu z NFZ. W gminie Zielonki Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowano w Centrum Medycznym MEDIKAMA  sp. z o.o. 100 m od drogi krajowej E7, w Węgrzcach przy ul. Fortecznej 12A (wjazd z E7 przez ul. Galicyjską, Bibice).
Szczegóły dotyczące terminu uruchomienia punktu zostaną podane w najbliższych dniach. - Gdy tylko dopełnione zostaną wszystkie formalności  i otrzymamy szczepionki, jesteśmy gotowi do uruchomienia punktu  – informuje Jerzy Kękuś z CM MEDIKAMA. Wolne terminy na szczepienia powinny być widoczne we wszystkich kanałach rejestracji, zapisywane będą na nie osoby z aktywnymi e-skierowaniami  przez centralną e-rejestrację.
Aktualnie na terenie  gminy Zielonki są Punkty Szczepień Populacyjnych we wszystkich pięciu gabinetach lekarzy rodzinnych: w Zielonkach (2), Batowicach, Brzozówce i Węgrzcach.
Na terenie powiatu krakowskiego wcześniej została już zaakceptowana lokalizacja dwóch Punktów Szczepień Powszechnych: w hali sportowej w Krzeszowicach oraz w sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie.

swFlorian

Z okazji Waszego święta przypadającego 4 maja w święto św. Floriana, Waszego patrona, prosimy przyjąć gratulacje i podziękowania za działania dla bezpieczeństwa mieszkańców gminy Zielonki. Samorząd gminy zawsze może liczyć na dziewięć jednostek ochotniczych straży w czasie zagrożeń, a szczególnie teraz, gdy od ponad roku zmagamy się z epidemią koronawirusa. Kierujemy do Was szczególne podziękowania za zaangażowanie, dyspozycyjność, poświęcony czas wolny, przy równoczesnej pracy zawodowej i kierowanie się w każdym działaniu dobrem drugiego człowieka. Również za to, jak swoją społeczną służbą przyczyniacie się do integracji sąsiedzkiej w gminie, do rozwoju i dobrego jej wizerunku.
Przyjmijcie tradycyjne życzenia pomyślności w pracy i życiu osobistym, spełnienia wszystkich planów i marzeń.
Wszystkiego dobrego życzy Wójt i Rada Gminy Zielonki

roboty drogowezmniZgodnie z informacją uzyskaną 30 kwietnia 2021 r od wykonawcy; firmy Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. informujemy, iż w związku z przebudową dróg powiatowych Węgrzce-Batowice od 7 maja 2021 r rozpocznie się budowa chodnika na ulicy Szmaragdowej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą B1 w kierunku stacji PKP, w tym samym czasie na ul. Akacjowej w rejonie skrzyżowania ul.  Akacjowej i K. Wojtyły w Batowicach ruszy budowa kanalizacji deszczowej. W związku z tym we wskazanych lokalizacjach  należy liczyć się z utrudnieniami związanymi z wprowadzeniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną lub ręcznie.

Schemat tymczasowej organizacji ruchu dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Zielonki. 

1042x1042pxPrzypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).
Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa umożliwiamy telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 będziecie mogli się Państwo spisać, gdy nie macie dostępu do Internetu. Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych do samospisu dla mieszkańców w Urzędzie Gminy lub w najbliższym oddziale Urzędu Statystycznego, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

Czytaj więcej: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

plakat kolonia susiec1

 

Fundacja Żyrafa Życie Radość Fantazja i CKPiR w Zielonkach zapraszają na obóz artystyczno-rekreacyjny na Roztoczu - w Suścu - w terminie od 3. do 11 lipca 2021 r. W programie m.in. zajęcia umuzykalniające i plastyczne, wycieczki. Kadra: Marta Lasoń, Beata Pilch, Anna Roj, Przemysław Lasoń i Sebastian Szydło. Szczegóły na plakacie.

Działaj Lokalnie spotkania informacyjne 2Przypominamy lokalnym liderom, że istnieje jeszcze możliwość zapisania się na najbliższe spotkanie informacyjno - promocyjne poświęcone programowi Działaj Lokalnie. Odbędzie się dnia 28 kwietnia o godzinie 17:00. Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie najpóźniej do 28 kwietnia br. do godz. 16.00 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swojego zgłoszenia poprzez podanie imienia i nazwiska oraz adresu mailowego, na który zostanie przesłany link do zalogowania się na spotkanie.

Czytaj więcej: Wyzwól społeczną energię! Inspiruj! Działaj!

gordonkiNOWY

 

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaprasza najmłodszych mieszkańców naszej gminy wraz z rodzicami na zajęcia umuzykalniające czyli Gordonki. Zajęcia, łączące muzykę i ruch, są skierowane do dzieci do lat 3. Gordonki to słuchanie, śpiew, ruch, gra na instrumentach, a przede wszystkim dobra zabawa. Zajęcia odbędą się bezpłatnie w ramach otrzymanego przez CKPiR grantu z Narodowego Centrum Kultury. Będzie to okazja, by poznać się i wspólnie stworzyć nowe, ciekawe projekty. Szczegóły na plakacie.

plakat warsztaty teatralne 21 dk1Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaprasza młodzież powyżej 13. roku życia na warsztaty teatralne, w programie: podstawy prawidłowej dykcji i emisji głosu, poszukiwanie nowych form ekspresji, wstęp do aktorskiej improwizacji. Zajęcia odbędą się bezpłatnie w ramach otrzymanego przez CKPiR grantu z Narodowego Centrum Kultury. Przewidujemy dwie małe grupy po południu i wieczorem 10 maja, szczegóły co do godzin i formy zapisu na plakacie.

JestemEKO Lapie deszcz

 

W związku z wyczerpaniem puli dostępnych zbiorników na deszczówkę  23 kwietnia zamknęliśmy nabór wniosków do programu „Jestem eko! Łapię deszcz” na 2021 r. – informuje kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej UGZ  Małgorzata Fordymacka. Nabór do II edycji programu  gmina Zielonki ogłosiła 13 kwietnia. Na program w 2021 r. zabezpieczono 100 tys. zł, do przekazania mieszkańcom będzie 306 zbiorników. Mieszkańcy otrzymają je od gminy nieodpłatnie. Do 23 kwietnia wpłynęło 310 wniosków.
Złożone po tym terminie wnioski znajdą się na liście rezerwowej – informuje M. Fordymacka.

Czytaj więcej: Nabór na II edycję programu mikroretencji „Jestem eko! Łapię deszcz” zakończony