Aktualności

plakat zielonki

 

Od 1998 roku gmina Zielonki kolęduje na krakowskim Rynku Głównym podczas Targów Bożonarodzeniowych. Jest to okazja by zaprezentować szerokiej publiczności swoje dziedzictwo kulturalne, dorobek artystyczny i walory turystyczne. Podczas tegorocznego Dnia Gminy Zielonki wystąpią: Orkiestra Korzkiew, chór Mezzoforte, Samorządowe Przedszkole w Zielonkach, chór Fermata, Zespół Regionalny Tradycja z Trojanowic, Chór Psallite Deo z Bibic, Gawędziarze i Śpiewacy z Grębynic, zespół ludowy Folklove, Jurajska Kapela Folklorystyczna, Orkiestra Dęta z Zielonek oraz Herody z Zielonek. Zapraszamy!

WymianaListopad 1381 pieców wymieniono z dofinansowaniem na terenie gminy Zielonki do końca listopada 2019 r., w tym 363 piece z dofinansowaniem w ramach programu "Ograniczanie niskiej emisji w gminie Zielonki". Na wymianę kolejnych 67 są już podpisane umowy, zgodnie z którymi  piece muszą zostać wymienione najpóźniej do końca czerwca 2020 roku. 6.090.279,99 zł to całkowita wartość projektu „Ograniczanie niskiej emisji w gminie Zielonki”, z którego pochodzą środki na dofinansowanie wymiany pieców w domach prywatnych.

Czytaj więcej: Wymiana nieekologicznych pieców, kontrole i inwentaryzacja źródeł ciepła, czyli działania na rzecz...

Na podstawie § 25 ust. 2 oraz § 27 ust. 6, w związku z § 24 pkt 1 Statutu Sołectwa zwołuję zebranie wiejskie Sołectwa Wola Zachariaszowska w dniu 06 grudnia 2019 roku (piątek) o godzinie 19:00. Zebranie odbędzie się w Sali Księżycowej w budynku wielofunkcyjnym Wola Zachariaszowska, ul. św. Floriana 19.
Porządek spotkania:

Czytaj więcej: Zebranie wiejskie Sołectwa Wola Zachariaszowska 6 grudnia 2019 roku

Uprzejmie informuję, że na podstawie §24 statutu sołectwa (uchwała nr XIV/93/2007 Rady Gminy Zielonki z dnia 28.12.2007 r. ze zmianami) zwołuję zebranie Wiejskie Sołectwa Osiedle Łokietka w dniu 6.12.2019 r. (piątek) o godz. 18:45 w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach, ul. Galicyjska 17A - sala na parterze. W przypadku stwierdzenia braku prawomocności zebrania do podejmowania uchwał w pierwszym terminie, zwołuję Zebranie Wiejskie w drugim terminie: piątek 6.12.2019 r. o godz. 19:00 w tym samym miejscu i z tym samym proponowanym porządkiem obrad.
Proponowany porządek obrad:

Czytaj więcej: Zebranie wiejskie Sołectwa Osiedle Łokietka 6 grudnia 2019 roku

Region Sieci Poczty Polskiej S.A. w Krakowie w nawiązaniu do prowadzonej korespondencji i rozmów z Wójtem Gminy Zielonki, pragnie poinformować, że od dnia 9 grudnia 2019 roku będą prowadzone prace związane z demontażem skrzynek przydrożnych zlokalizowanych na obszarze miejscowości Przybysławice oraz wzdłuż ul. Warszawskiej – miejscowość Węgrzce/Bibice. W związku z powyższym prosimy mieszkańców ww. miejscowości o opróżnienie swoich przegródek w przydrożnych skrzynkach pocztowych z zalegającej tam korespondencji oraz ściągnięcie zainstalowanych kłódek i innych zabezpieczeń. Ponadto Poczta Polska informuję, że ze względów organizacyjnych i logistycznych demontaż skrzynek przydrożnych będzie następował sukcesywnie w oparciu o analizę wskaźnika wyposażenia posesji w skrzynki indywidualne. W celu usprawnienia obsługi Poczta Polska zachęca mieszkańców pozostałych miejscowości Gminy Zielonki do instalowania indywidualnych skrzynek pocztowych bezpośrednio przy posesjach i informowanie o tym fakcie pisemnie w placówce Poczty Polskiej w Zielonkach.

Plakat JarmarkStowarzyszenie Koalicja dla Gminy Zielonki zaprasza na pierwszy Zielonecki Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 15 grudnia 2019 roku (niedziela) w godzinach od 14:00 do 18:00 w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach ul. Galicyjska 17A. Stowarzyszenie na realizację Jarmarku otrzymało dotację z budżetu gminy Zielonki w wysokości 2 500 zł. Na Jarmarku będzie można zakupić dekoracje świąteczne, rękodzieło artystyczne, wypieki świąteczne i poczuć świąteczną atmosferę. Będą też: warsztaty dla dzieci i rodzin, wymiana dekoracji świątecznych, wymiana rzeczy i akcesorii sylwestrowych, pokaz makijażu sylwestrowego, występy artystyczne i wspólne ubieranie choinki. Nie zabraknie również Mikołaja, który będzie wręczał małe upominki każdemu dziecku, które odwiedzi Jarmark. To również doskonała okazja do tego, aby w gronie rodzinnym, znajomych i przyjaciół zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Samorząd gminy Zielonki przeznaczył dotację celową na sfinansowanie w części potrzeb sprzętowych 8 jednostek OSP z terenu gminy. Jednostki wystąpiły z wnioskiem do samorządu powiatu krakowskiego o pozyskanie dotacji w ramach konkursu na około 50 proc. kosztów. Cała kwota dotacji z budżetu gminy na zakupy dla 8 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zielonki wynosi 28 500 zł.

Czytaj więcej: Nowy sprzęt dla OSP z gminy Zielonki

mpk 227Uprzejmie informujemy, że na wniosek Gminy Zielonki, od dnia 02.12.2019 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone korekty rozkładów jazdy zakładające zmiany następujących godzin odjazdów w dni powszednie:
linia 227 - z Krowodrzy Górki z godz. 5:00 na godz. 5:05 oraz z Górnej Wsi Pętli z godz. 5:35 na godz. 5:40;   
linia 237 - opóźnienie o 5 minut następujących odjazdów: z Krowodrzy Górki o godz. 14:10, 15:30, 16:50 i 18:10 oraz z Owczar Pętli z godz. 13:25, 14:45, 16:05, 17:25 i 18:45;    
linia 297 - z Krowodrzy Górki z godz. 6:50 na godz. 6:40 oraz z Bosutowa z godz. 7:40 na godz. 7:30.
Źródło: http://kmkrakow.pl/

plakat warsztaty bożonarodzeniowe 2019 węgrzce

 

Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza dzieci (w wieku przedszkolnym wraz z opiekunem) i młodzież do udziału w Rodzinnych Warsztatach Bożonarodzeniowych, które będą się odbywać w poniedziałki 2 grudnia oraz 16 grudnia w godz. 18:00-20:00. Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonają prace artystyczne o tematyce świątecznej.

Czytaj więcej: Rodzinne Warsztaty Bożonarodzeniowe 2019 w bibliotece w Węgrzcach 2 i 16 grudnia

ojcowska lakowa 26 11 19Informujemy, że wykonawca przystępuje do robót drogowych w celu poszerzenia ul. Ojcowskiej w Pękowicach na skrzyżowaniu z ul. Łąkową.

W związku z powyższym występować będą utrudnienia oraz okresowe zamknięcia skrzyżowania dla ruchu pojazdów w dniach 28, 29 listopada i 2 grudnia.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

DSC04642

Międzynarodowy Konkurs Architektoniczno-Krajobrazowy „Drugie życie fortu” zorganizował Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie. Jego celem było wykonanie projektu koncepcyjnego Centrum Administracyjnego w Zielonkach w rejonie fortu „Zielonki-Marszowiec” wraz z opracowaniem projektu zieleni. Termin oddania prac konkursowych upływał 8 listopada, prace złożyło 13 zespołów projektowych z Polski, Węgier, Litwy i Ukrainy. Nagrody w konkursie rozdano podczas konferencji podsumowującej konkurs, która odbyła się 27 listopada w Spichlerzu Uniwersytetu Rolniczego przy ul. Balickiej w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pokonkursowa.

 

Czytaj więcej: Architektoniczne pomysły na centrum administracyjne gminy Zielonki