Aktualności

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 506 z późn. zm.) zwołuję na dzień 30 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 9:00 XIV SESJĘ ZWYCZAJNĄ RADY GMINY ZIELONKI KADENCJI 2018-2023.

Proponowany porządek obrad:

Czytaj więcej: Zawiadomienie o XIV Sesji Zwyczajnej Rady Gminy Zielonki, 30.01.

Wójt Gminy Zielonki ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Urzędzie Gminy Zielonki ul. Krakowskie Przedmieście 116, 32-087 Zielonki - stanowisko urzędnicze - Pełnomocnik Wójta Gminy Zielonki ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – 1 etat WEJDŹ.

Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Zielonkach, ul. Galicyjska 17, 32-087 Zielonki:

1) stanowisko urzędnicze - Referent - WEJDŹ
2) stanowisko urzędnicze - Referent - WEJDŹ

Termin składania dokumentów aplikacyjnych upływa w dniu 31 stycznia 2020 r.

W dniach 22-24 stycznia Ewidencja Działalności Gospodarczej w Urzędzie Gminy Zielonki będzie nieczynna.
Najbliższe punkty obsługi przedsiębiorców to:
Urząd Gminy Wielka Wieś - Szyce, Pl. Wspólnoty 1,
Urząd Gminy Michałowice - Michałowice, Pl. J. Piłsudskiego 1,
Urząd Miasta Krakowa - (Galeria Bronowice).

Za utrudnienia przepraszamy.

plakat Przeglad Koledniczy 20Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach i Stowarzyszenie Zachariasz zapraszają na XX Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych w Zielonkach 26 stycznia (niedziela) do Centrum Integracji Społecznej przy ul. Galicyjskiej 17A. Wydarzenie rozpoczyna przemarsz kolędników z parkingu Urzędu Gminy o 14.30, a od 15.00 w CIS wystąpią: Grupa Kolędnicza z Owczar, Chór Parafii św. Marcina w Klikuszowej, Pasterze z Koźlicy, Robcusie i Robcanie z Rabki oraz Herody z Zielonek świętujące 25-lecie działalności. Szczegóły również na plakacie, prosimy kliknąć miniaturę. 

plakat ferie na hali 20Podczas ferii zimowych (27 stycznia - 7 lutego) zapraszamy do hali sportowej w Zielonkach na zajęcia zorganizowane przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Do udziału zachęca również Magdalena Śliwa, siatkarka, była reprezentantka Polski, dwukrotna mistrzyni Europy, dziś trenerka, która będzie prowadzić zajęcia siatkarskie. Oprócz siatkówki będzie też piłka nożna z Tomaszem Dudkiem jako trenerem, oraz gry i zabawy. Na pewno z CKPiR aktywnie i ciekawie spędzicie czas! Po szczegóły prosimy kliknąć miniaturę plakatu.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie karty kwalfikacyjnej i klauzuli informacyjnej.

Bosutow KPReferat Inwestycji Sieciowych UG Zielonki informuje, że od dnia 28 stycznia 2020 r. (wtorek) wykonawca zamierza rozpocząć roboty związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bosutów w rejonie ulicy Kosynierów i ul. Kwiatów Polnych. Wykonawca planuje całkowite zamknięcie drogi w godzinach od 7.30 do 17.00. Godziny mają charakter orientacyjny. Należy się liczyć z czasowymi utrudnieniami w dojazdach do posesji oraz ruchu pieszym.
Numer kontaktowy do przedstawiciela wykonawcy na budowie: 605-262-901.
Numer kontaktowy do inspektora nadzoru inwestorskiego: 534-744-494.
Zadanie związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Bosutów realizowane jest w ramach projektu "Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Zielonki - IV etap" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

biblioteka

Biblioteka Publiczna w Zielonkach wraz z filiami zaprasza na warsztaty:

24 stycznia: w Kulturotece Bibice - „Zginamy, składamy” – warsztaty origami modułowego: link, w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach - „Przybornik na biurko” – warsztaty mixmediowe: link.

27 stycznia: w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach - „Eko-kosmetyki na zimę” – feryjne warsztaty kosmetyczne: link,

29 stycznia: w Kulturotece Bibice - „Zimowe figurki mydlane” – warsztaty modelowania z mydlanej modeliny: link.

Sejmik województwa małopolskiego prowadzi prace nad aktualizacją Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - poniżej znajdziecie Państwo propozycje działań, które mają zostać wpisane do nowego Programu ochrony powietrza. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i informujemy, że uwagi można przesyłać do 24 stycznia br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czytaj więcej: Aktualizacja Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - propozycje zapisów

plakat PiT

 

Przypominamy, że pieniądze z podatku dochodowego trafiają w 38 proc. do budżetu gminy, w której są Państwo zameldowani lub wskażą jako miejsce zamieszkania. Jeżeli gmina Zielonki jest miejscem Państwa zamieszkania zachęcamy do wpisania tego w formularzu PIT - na co zostały przeznaczone pieniądze w 2019 r. można się dowiedzieć tutaj: nacoidamojepieniadze.
Właściwym dla gminy Zielonki jest Drugi Urząd Skarbowy w Krakowie przy ul. Krowoderskich Zuchów 2. Wypełniając zeznanie podatkowe można skorzystać z dostępnego na naszej stronie programu do rozliczenia: link. Rozliczając PIT warto też przekazać 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego działającej na terenie gminy Zielonki: link.

1DSC05387 M15 stycznia 2020 r., czyli w dzień urodzin artysty, Szkoła Podstawowa w Bibicach świętowała 50. rocznicę nadania imienia Stanisława Wyspiańskiego.  Wśród gości był m.in. Ryszard Mól, absolwent szkoły z 1954 r., który – jak zażartował - został wywołany przez dyrektor Annę Górkę do tablicy, by opowiedzieć o rodzinie Stanisława Wyspiańskiego na podstawie relacji swoich rodziców, których dom odwiedzali żona wieszcza Teodora i jego syn Stanisław. Było też barwne uczniowskie przedstawienie o dożynkach w domu Wyspiańskiego oraz ciekawa wystawa o śladach Wyspiańskiego w Węgrzcach.

Czytaj więcej: 50-lecie nadania szkole w Bibicach imienia Stanisława Wyspiańskiego

mpk 227Szanowni Pasażerowie,

Uprzejmie informujemy, że na wniosek Gminy Zielonki, od dnia 18.01.2020 r. (sobota) zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii 227, zakładająca przesunięcie następujących godzin odjazdów w dni powszednie:

-    z Krowodrzy Górki z godz. 13:30 na godz. 13:25;
-    z Górnej Wsi Pętli z godz. 14:05 na godz. 14:00.

 

harmonogram CHOINKI 2020 1

Urząd Gminy Zielonki informuje, iż zbiórka naturalnych choinek pozostałych po świętach, bezpośrednio sprzed posesji, odbędzie się według następującego harmonogramu (plik do pobrania).
Mieszkańcy, którzy nie będą mieli możliwości wystawienia choinki w terminie zgodnym z powyższym harmonogramem, będą mogli dostarczyć choinki we własnym zakresie w dniu 22.01.2020 do wyznaczonych miejsc w poszczególnych sołectwach (szczegóły w rozwinięciu wiadomości).

Czytaj więcej: Zbiórka naturalnych choinek po świętach

Urząd Statystyczny w Krakowie pismem z dnia 8 stycznia 2020 r. informuje, iż na terenie województwa małopolskiego w roku 2020 będą prowadzone liczne badania ankietowe. Podstawę prawną realizacji badań statystycznych stanowi ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm.) oraz coroczne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na dany rok.

Czytaj więcej: Badania statystyczne w 2020 r. prowadzone przez Urząd Statystyczny w Krakowie

W dniu 14 stycznia 2020 r. ogłoszony został otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wychowania przedszkolnego pod nazwą „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym zamieszkałym na terenie gminy Zielonki możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w roku szkolnym 2020/2021”. Ze szczegółami konkursu można zapoznać się TUTAJ.
Termin składania ofert upływa w dniu 4 lutego 2020 roku. Oferty należy składać na dzienniku podawczym Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach, ul. Galicyjska 17, 32-087 Zielonki (decyduje data wpływu).