Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

Aktualności

EMW Facebook BannerKulminacyjnym dniem obchodów odbywającego się od 16 do 22 września Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada na sobotę 22 września. W tym roku hasłem wydarzenia jest „Multimodalność”, a sloganem „Przesiadaj się i jedź!”. Hasło to w sposób szczególny wpisuje się w działania podejmowane przez gminy Metropolii Krakowskiej w ramach realizacji Strategii ZIT. W ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu wszyscy pasażerowie korzystający w tym dniu z przejazdów pojazdami KMK, w tym komunikacji aglomeracyjniej, mogą podróżować za darmo po terenie miasta Krakowa i gmin podmiejskich.

Na terenie województwa małopolskiego nielimitowane przejazdy Kolejami Małopolskimi oraz POLREGIO kosztować będą złotówkę. W ramach biletu na przejazdy koleją można skorzystać także z autobusów linii dowozowych do stacji kolejowych oraz przetransportować rower. Bilet ten można nabyć poprzez aplikację iMKA.

Więcej o Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Mobilności: tutaj.
.

juromaniaZapraszamy serdecznie 22 września w sobotę do Korzkwi na organizowane przez CKPiR, Fundację Kształcenia, Wypoczynku i Rekreacji w Korzkwi i Zamek w Korzkwi niezwykłe wydarzenie - Święto Szlaku Orlich Gniazd. Od 12.00 rozpoczną się pokazy rycerskie i wystartuje quest w ramach projektu "Zjednoczeni w Niepodległej", od 15.00 - wydarzenia muzyczne, a przez dzień cały zwiedzanie zamku - szczegóły na plakacie, prosimy kliknąć miniaturę. Dojazd dodatkowymi kursami autobusu MPK 267 z pętli Krowodrza Górka o 11.30, 13.30 i 14.50: powrotne dodatkowe kursy z przystanku Korzkiew Zamek do Krakowa: o 12.23, 14.23 i 15.43.

Linia 267 - dodatkowe kursy w związku z imprezą Juromania. Kliknij.

Przypominamy też, iż wszyscy pasażerowie korzystający 22 września z przejazdów MPK mogą podróżować za darmo -  zarówno po terenie miasta Krakowa, jak i gmin aglomeracji.

Stały rejestr wyborców obejmuje osoby stale zamieszkałe na obszarze gminy, którym przysługuje prawo wybierania. Rejestr wyborców stanowi zbiór danych osobowych z ewidencji ludności.
Rejestr wyborców jest udostępniany na pisemny wniosek do wglądu w Urzędzie Gminy.
Rejestr  wyborców służy do sporządzania spisów wyborców uprawnionych do udziału w wyborach, a także do sporządzania spisów osób uprawnionych do udziału w referendum.

Czytaj więcej: Informacje dotyczące wpisania do rejestru wyborców Gminy Zielonki 

wegrzce

 

W sobotę, 22 września o 15.00 rozpocznie się impreza pn. "Pożegnanie lata w Węgrzcach". W programie m.in. turniej piłki nożnej, warsztaty plastyczne, pokazy tańców, sztuk walki i występy teatralne. Szczegóły na plakacie.

Do dnia 21 września 2018 roku w godzinach pracy Urzędu Gminy Zielonki  w pok. 209 (I piętro – wejście przez sekretariat) Pełnomocnicy zarejestrowanych Komitetów Wyborczych lub osoby przez nich upoważnione mogą zgłaszać kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych w wyborach samorządowych zarządzonych za dzień 21 października 2018 roku.

Z up. Wójta
Kierownik Referatu Organizacyjno-Prawnego
mgr Ryszard Krawczyk

AS3Wplakat wersja ostatecznaSwingujący saksofon, góralska trombita, afrykańskie bębny, hinduskie bharatanatyam, tybetańskie mandale i malarski action painting to tylko niektóre z propozycji, które czekają na seniorów jesienią w Centrum Aktywnego Seniora w Zielonkach. Wszystko za sprawą Fundacji ARTica, która dzięki dotacji Województwa Małopolskiego oraz Gminy Zielonki zaprasza wszystkich seniorów do udziału w Akademii Sztuk Trzeciego Wieku. Spotkania Akademii Sztuk Trzeciego Wieku odbywać się będą w każdy wtorek od 25 września do 13 listopada (10 spotkań) o godz. 17:00 w siedzibie Centrum Aktywnego Seniora przy ul. Krakowskie Przedmieście 112. Udział w Akademii Sztuk Trzeciego Wieku jest bezpłatny.

Czytaj więcej: Akademia Sztuk Trzeciego Wieku – zajęcia artystyczne dla seniorów już od 25 września

W oparciu o Uchwałę Rady Gminy Zielonki Nr XLI/74/2018 z dnia 30 sierpnia 2018 roku

w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji zmiany Statutów Gminy Zielonki, Wójt Gminy Zielonki rozpoczyna z dniem 19 września 2018 roku konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Zielonki w sprawie propozycji zmian Statutów Sołectw Gminy Zielonki WEJDŹ DO BIP  

bieg1Sportowa rywalizacja, duża dawka emocji i radość na mecie - to wszystko można było poczuć będąc uczestnikiem Marchewkowego Półmaratonu, który odbył się 16 września w Zielonkach. Centrum Kultury, Promocji i  Rekreacji w Zielonkach przygotowało kilka tras, które można było pokonywać samemu, w parach, a także rodzinnie. W imprezie wzięło udział prawie 300 uczestników, a prócz nich także wierni fani i kibice, którzy wspierali zawodników podczas poszczególnych biegów.

Czytaj więcej: Marchewkowy maraton daje radość

batowice spacerowaRozpoczęto prace remontowe na ul. Spacerowej w Batowicach. Roboty prowadzone są na odcinku od ul. Karola Wojtyły do ul. Akacjowej. Na drodze występują obecnie utrudnienia, na czas asfaltowania droga będzie nieprzejezdna. Na załączonej mapie prezentujemy trasę objazdową. Z uwagi na szerokość drogi alternatywnej oraz bliską zabudowę, trasa nie jest zalecana dla pojazdów ciężarowych. Dojazd do punktu zlewczego możliwy jest od strony ul. Gustawa Morcinka w Krakowie.

Uchwała Nr 7/2018 Gminnej Komisji Wyborczej w Zielonkach z dnia 17 września 2018 r. w sprawie: zmiany w załączniku do Uchwały nr 3/2018 Gminnej Komisji Wyborczej w Zielonkach z dnia 11 września 2018 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości składu osobowego Komisji Wyborczej oraz terminów pełnionych dyżurów, związanych z rejestracją kandydatów na Radnych w Wyborach Samorządowych do Rady Gminy Zielonki zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku. WEJDŹ