autobus280 malyOd 9 stycznia (sobota) autobus 280 będzie już jeździł nową trasą, jak wynika z informacji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Bez zmian pozostanie ona od przystanku „Owczary Pętla” do przystanku „Michałowice Komora”. Następnie m.in. ulicą Na Czekaj autobus pojedzie przez Bibice i drogę krajową E7 do pętli na Nowym Kleparzu. Szczegółowe informacje o zmianach w rozwinięciu wiadomości.


Do przystanku „Michałowice Komora” linia będzie kursować bez zmian. Następnie skierowana zostanie w prawo ulicą Na Czekaj w Bibicach do ul. Lipowej i w lewo ulicą Lipową do przystanku „Bibice Rynek”. Dalej linia kursować będzie po trasie linii 247 do przystanku „Aleja 29 listopada”, a następnie Al. 29 listopada do pętli na Nowym Kleparzu.
W związku z tym dla linii zostanie utworzony nowy peron przystanku „Bibice” po skręcie z ul. Warszawskiej na ul. Na Czekaj w Bibicach (w rejonie ul. Bukowej), a na ul. Na Czekaj funkcjonować będzie nowa para przystanków pn. „Bibice na Czekaj” ( w rejonie skrzyżowania z ul. Leśną i ul. Mokrą).
Organizacja przystanku „Bibice Rynek” zostanie zmieniona – przystanek dla wsiadających zostanie zlokalizowany za pętlą w zatoce na ul. Tadeusza Kościuszki (naprzeciwko budynku wiejskiego), tylko wysiadający z autobusu 247 będą wysiadać w dawnej lokalizacji (na pętli).
Tak jak i inne linie aglomeracyjne autobus nie będzie się zatrzymywał na przystankach „Cmentarz Rakowicki Zachód” oraz „Uniwersytet Rolniczy”.
Prosimy śledzić stronę mpk.krakow.pl, gdzie powinien pojawić się niedługo nowy rozkład linii 280.