Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

brzozowka24 czerwca mieszkańcy Brzozówki spotkali się na terenie rekreacyjnym, by wspólnie bawić się, m.in. rywalizując w rodzinnych konkurencjach sportowych. Świeciło słońce, wiał lekki wietrzyk, z boisk rozpościerał się przepiękny widok na Dolinę Korzkiewki i grała muzyka – cóż więcej trzeba, by się dobrze bawić?


Rodzinne drużyny przybierały różne nazwy, były więc: Ośmiornice, Smoki i Kluski w rosole. Sportowych konkurencji było 10, a wśród nich: pajęczyna z liny, przez którą należało przejść tak, aby nie dotknąć żadnej z nitek; strzały do niewielkiej bramki, rzuty do tarczy, minigolf, strzelanie z łuku, badminton. Nagrodzeni zostali wszyscy biorący udział w zabawie - uczestniczący mogli wybierać wśród nagród: sprzętu sportowego m.in. piłek, paletek oraz zabawek.
Dla dzieci przygotowano też inne atrakcje - dmuchany zamek i zjeżdżalnię. Uczestnicy pikniku, którzy w sporej części przyjechali na rowerach, chętnie korzystali też z boisk, placu zabaw i – niedawno zamontowanych urządzeń siłowni zewnętrznej.
- Piknik na powitanie wakacji to już nasza tradycja, chodzi nam o wspólne, rodzinne spędzenie czasu w dzień wolny – podsumowuje Maria Pahl. – Naszym celem jest nie tylko integrowanie sąsiadów, ale przyświeca nam też cel, by rodzice z dziećmi bawili się razem – dodaje.
Piknik przygotowały wspólnie: Koło Przyjaciół Brzozówki po kierunkiem przewodniczącej Marii Pahl, sołtys Adam Chludek z radą sołecką oraz koło Wolontariatu „Pomagamy z ZS w Korzkwi, pod opieką Małgorzaty Kruczek, Anny Bełzowskiej i Anny Kamińskiej. Konkurencje sportowe przygotowali i oceniali harcerze ze Szczepu Zielonego pod dowództwem druhów Piotra Utylskiego i Magdaleny Różańskiej. Przepyszne ciasta upiekły panie z Koła Przyjaciół Brzozówki, wszyscy mogli się częstować kiełbaskami z grilla.
MKF
Więcej zdjęć: tutaj.

brzozowka1

brzozowka2

brzozowka3

brzozowka4

brzozowka5