Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

batowice129 czerwca na terenie Domu Pomocy Społecznej w Batowicach w gminie Zielonki odbyły się XV Powiatowe Dni Osób Niepełnosprawnych. Wspólna zabawa, śpiew i biesiadowanie – tak świętowano ten dzień oraz 70 lat istnienia batowickiego domu.


Dla podopiecznych z domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych i warsztatów terapii zajęciowych z powiatu krakowskiego przygotowano szereg atrakcji. Na początku wystąpił zespół muzyczny „Bando Bando” działający od wielu lat przy DPS Batowice. Chętne osoby mogły zmierzyć się w licznych konkursach lub wziąć udział w zabawie tanecznej. We wspólnym śpiewaniu piosenek biesiadnych pomagały przygotowane śpiewniki, a dodatkową atrakcją była przejażdżka bryczką. Na zakończenie zagrała orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka.

batowice
Swoje święto obchodził także Dom Pomocy Społecznej w Batowicach. Po wojnie, 14 lipca 1947 roku z ulicy Mikołajskiej w Krakowie przeniesiono do Batowic Miejski Dom Starców i Ozdrowieńców. Od tej daty swoją działalność rozpoczyna batowicki dom. Pierwszymi pensjonariuszami byli chorzy i starsi ludzie, którzy trafili do Krakowa po upadku Powstania Warszawskiego. W 1956 roku ośrodek przemianowano na Państwowy Dom Rencistów, później na Państwowy Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych, a finalnie stał się Domem Pomocy Społecznej w Batowicach, jednostką budżetową samorządu powiatu krakowskiego.
- Dzisiejsze spotkanie ma trzy wymiary. Przede wszystkim to XV Powiatowe Dni Osób Niepełnosprawnych. Już od 15 lat mamy taką tradycję, że spotykamy się po to, żeby się bawić i biesiadować, radować. W takiej konwencji jest także spotkanie z piosenka biesiadną, które organizowane jest po raz 19. A dodatkowym powodem, dla którego się spotykamy to jubileusz, gdyż w czerwcu dom obchodzi 70-lecie powstania – mówił podczas spotkania Krzysztof Niedziela, dyrektor DPS Batowice. Podziękowania i gratulacje przekazali Wojciech Pałka – wicestarosta Powiatu Krakowskiego oraz Arkadiusz Wrzoszczyk – członek zarządu Powiatu Krakowskiego.
Fotorelacja: tutaj.
KB

batowice2

batowice3

batowice4

batowice5