Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

akt110 stycznia w sali konferencyjnej w Zielonkach nastąpiło uroczyste przekazanie na rzecz mienia komunalnego gminy Zielonki nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa. Akt notarialny podpisali Bogusław Król, wójt gminy Zielonki oraz Wojciech Pałka, starosta powiatu krakowskiego działający w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa. Działka położona w obrębie miejscowości Zielonki, granicząc z osiedlem Łokietka, została przekazana na rzecz gminy Zielonki na potrzeby rekreacyjno-sportowe.


W uroczystości wzięli udział: starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka, Piotr Goraj wiceprzewodniczący rady powiatu oraz Wojciech Karwat i Wojciech Bosak – radni powiatu krakowskiego. Gminę Zielonki reprezentowali: Bogusław Król, wójt gminy Zielonki, Ryszard Krawczyk – przewodniczący rady gminy Zielonki, Krzysztof Olawski i Władysław Orzechowski – radni gminy Zielonki oraz kierownik referatu Geodezji Bożena Kudaszewicz-Wal.
- Wiele osób było zaangażowanych w tę sprawę. Chciałem podziękować radnemu Krzysztofowi Olawskiemu, który jest pomysłodawcą całego projektu. Byłem z nim w stałym kontakcie, przedstawiał sytuacje, dokumentację. Dziękuję za zaangażowanie w tej sprawie – mówił Wojciech Pałka, starosta powiatu krakowskiego.
- Ponad dwuletnie starania o pozyskanie gruntu zostały zwieńczone sukcesem. Było wiele spotkań i wiele rozmów, aby sprawę sfinalizować. Mieszkańcy osiedla Łokietka i sąsiadujących terenów w przeprowadzonej ankiecie, w której wzięło udział 70% mieszkańców wskazali, że najważniejszą sprawą jakiej załatwienia oczekują od samorządu gminy i osiedla jest powstanie terenu rekreacyjnego. To pokazuje jak ważna jest to sprawa dla mieszkańców tej części gminy i dlatego w ich imieniu dziękuję – mówił radny gminy Zielonki i sołtys osiedla Łokietka Krzysztof Olawski.
Przedmiotem darowizny jest działka o nr 1507 o powierzchni 42 arów, położona w obrębie miejscowości Zielonki, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Łokietka w Zielonkach. Działka ma kształt wydłużonego prostokąta położonego między dwoma ulicami – od strony wschodniej graniczy z ulicą Na Piaski, zaś od strony zachodniej z ulicą Lawendową. Wartość darowanej nieruchomości, zgodnie z wyceną sporządzoną przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego wynosi 607 194 zł netto.
KB

akt2

akt3

akt4

akt5