logo 100 lecie GZ 2Rok 2018 dla gminy Zielonki jest szczególny, a wszystko to za sprawą obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji odbędzie się szereg wydarzeń historycznych, inicjatyw lokalnych oraz imprez sportowych i kulturalnych. Jedną z inicjatyw jest wytyczenie i oznakowanie ścieżki historyczno-edukacyjnej o granicach zaborów, które dzieliły gminę Zielonki. Otwarcie ścieżki odbędzie się podczas rajdu rowerowego (Bibice,10.06.2018), kiedy to rowerzyści przejadą do miejsc, w których powstaną symboliczne słupki graniczne oraz zostanie zakopana kapsuła czasu!
Chcielibyśmy poprosić mieszkańców gminy Zielonki o pomoc w przygotowaniu kapsuły czasu dla potomnych, którzy otworzą ją za kolejne 100 lat. Co w niej umieścić?
Na pomysły czekamy do 4 czerwca - wstawiając komentarz na profilu www.facebook.com/zielonki/ lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.