26 maja 2019 roku w gminie Zielonki odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja wyniosła 56,00 %,  tj. na ogólną liczbę 16 476 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 9228 osób.

Poszczególne Komitety Wyborcze i kandydaci na posłów do Parlamentu Europejskiego otrzymali następujące poparcie na terenie Gminy Zielonki:


I . KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY – 431 głosów tj. 4,69% poparcia, z czego:

1. BERKOWICZ Konrad Szczepan – 327 głosów
2. LEWICKI Dawid Marian – 19 głosów
3. WAWER Michał Jan – 17 głosów
4. SKUPIEŃ Andrzej – 9 głosów
5. ŁACH Barbara Janina – 9 głosów
6. CIESIELCZYK Marek – 6 głosów
7. MARSZAŁEK-WOJCIECHOWSKA Edyta Barbara – 4 głosy
8. LECHOWICZ Maria Barbara – 5 głosów
9. MICHAŁOWSKI Ernest Cezary – 8 głosów
10. KULIŃSKA Lucyna Michalina – 27 głosów

II. KW WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA – 677 głosów tj. 7,37% poparcia, z czego:

1. GDULA Maciej Roman – 345 głosów
2. MARENIN Małgorzata Diana – 91 głosów
3. TERLECKI Tomasz Jerzy – 75 głosów
4. NOWORYTA Anna Maria – 42 głosy
5. JABŁOŃSKI Jacek Andrzej – 18 głosów
6. DŁUGOSZ Bogusława – 6 głosów
7. BOCHEŃSKI Jakub Józef – 18 głosów
8. WILCZYŃSKA Maria Bernadeta – 22 głosy
9. LEŚNIAK Tomasz Marek – 20 głosów
10. TWARDOSZ Lilija – 40 głosów

III. KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI – 3910 głosów tj. 42,61% poparcia, z czego:

1. GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria – 2130 głosy
2. JARUBAS Adam Sebastian – 418 głosów
3. SZEJNA Andrzej Jan – 92 głosy
4. SUFIN-JACQUEMART Ewa Anna – 47 głosów
5. SONIK Bogusław Andrzej – 731 głosy
6. MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga – 232 głosy
7. NIEDZIELA Dorota – 56 głosów
8. WARDZAŁA Robert Marian – 16 głosów
9. BIŃCZYCKA Elżbieta – 110 głosów
10. CYRAŃSKI Adam Zbigniew – 78 głosów

IV. KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ – 3477 głosów tj. 37,89% poparcia, z czego:

1. SZYDŁO Beata Maria – 1798 głosów
2. LEGUTKO Ryszard Antoni – 433 głosy
3. JAKI Patryk Tomasz – 919 głosów
4. TARCZYŃSKI Dominik – 146 głosów
5. BERNACKI Włodzimierz – 10 głosów
6. BARTUŚ Barbara Halina – 10 głosów
7. DUDA Elżbieta – 81 głosów
8. CIEŚLAK Michał – 10 głosów
9. MULARCZYK Arkadiusz – 39 głosów
10. KRUPKA Anna Maria – 31 głosów

V.  KKW LEWICA RAZEM - RAZEM, UNIA PRACY, RSS – 100 głosów tj. 1,09% poparcia, z czego:
1. ORKISZ Jan – 40 głosów
2. ŁAŚ Maria Bogusława – 11 głosów
3. STYCZEŃ Oskar Szymon – 2 głosy
4. ZAWADA Tomasz Leszek – 10 głosów
5. SZMIT-MORZE Agnieszka Ewa – 5 głosów
6. KWIECIEŃ Ewa Mariola – 10 głosów
7. KUSIAK-KOBYLARZ Barbara Maria – 3 głosy
8. BURZAWA Mateusz Ryszard – 3 głosy
9. SZYMAŃSKA Monika Anna – 11 głosów
10. JEDYNAK Roman Waldemar – 5 głosów

VI. KWW KUKIZ'15 –  422 głosy tj. 4,59% poparcia, z czego:

1. KUKIZ-SZCZUCIŃSKI Paweł Wiktor – 285 głosów
2. KUBICZEK Piotr Janusz – 32 głosy
3. ZIELIŃSKA Elżbieta Joanna – 32 głosy
4. KIERPIEC Daniel Józef – 4 głosy
5. MARTYNIUK Kamilla Monika – 14 głosów
6. FOGIEL-LITWINEK Magdalena Izabela – 5 głosów
7. SŁOWIK-MACIEJEWSKA Klaudia Katarzyna – 7 głosów
8. SADŁOŃ Narcyz Michał – 0 głosów
9. AONDO-AKAA Bawer – 24 głosy
10. KACZMARCZYK Norbert Jakub – 19 głosów

VII. KWW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI – 131 głosów tj. 1,42% poparcia, z czego:

1. ZAJĄC Krzysztof Jan  – 83 głosy
2. CHOLEWA Martyna Katarzyna  – 11 głosów
3. NOWAK Alicja  – 16 głosów
4. GURGUL Maciej Jan  – 3 głosy
5. MARCINKOWSKA Albina Anna  – 3 głosy
6. SŁABY Marta  – 8 głosów
7. BĄCHOR Łukasz Paweł  – 1 głos
8. KRZYSZTOFOWICZ Anna  – 1 głos
9. SZCZYKUTOWICZ Rafał  – 3 głosy
10. MIKLER Arkadiusz Paweł  – 2 głosy

VIII. KKW POLEXIT – KOALICJA – 27 głosów tj. 0,29% poparcia, z czego:

1. ŻÓŁTEK Stanisław Józef – 13 głosów
2. PACIEJ Andrzej Stefan – 0 głosów
3. KRZCIUK Tomasz Andrzej – 2 głosy
4. DZIĘGIEL-GĄDEK Magdalena Sylwia – 0 głosów
5. KOWACKA Barbara Magdalena – 1 głos
6. SIERANT Maciej Zbigniew – 3 głosy
7. ŁĘCKA Joanna Barbara – 3 głosy
8. ŻMIGRODZKI Stanisław Michał – 0 głosów
9. FĄFARA Katarzyna Beata – 0 głosów
10. SZATAN Jarosław Kazimierz – 5 głosów