W celu zapewnienia jak najlepszej i sprawnej obsługi oraz minimalizacji zagrożenia koronawirusem prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zalecanych przez służby sanitarne oraz stosowanie się do następujących zasad obsługi stron:
• Jeśli konieczna jest osobista wizyta (w sprawach szczególnie pilnych) wymagane jest wcześniejsze telefoniczne umówienie terminu wizyty z właściwym pracownikiem merytorycznym.
• Istnieje możliwość wizyty w urzędzie w celu załatwienia spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego, ewidencji i wydawania dowodów osobistych po uprzednim umówieniu się telefonicznie na spotkanie z pracownikiem Referatu Spraw Administracyjnych. Na parterze od ul. Krakowskie Przedmieście przygotowane jest stanowisko obsługi interesantów, przy którym urzędnicy załatwiają sprawy wymagające bezpośredniego kontaktu. W celu wejścia do budynku proszę użyć dzwonka. Jeśli przed budynkiem zgromadzi się kilka osób, prosimy o zachowanie odpowiednich odległości. Po wejściu do budynku obowiązkowo należy zdezynfekować ręce.   
Pisma, wnioski i podania w dalszym ciągu należy składać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz poprzez e-puap: UG_Zielonki/skrytkaESP (instrukcja zakładania profilu zaufanego – TUTAJ, instrukcja samodzielnego dokonywania wpisu do CEIDG – TUTAJ).     
• Pisma, wnioski i podania w formie papierowej można również składać w Skrzynce Podawczej umieszczonej przy wejściu do budynku urzędu od strony parkingu.    
• W dniach od 11 do 20 maja 2020 roku kasa Urzędu Gminy będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00 (wejście do kasy od ul. Krakowskie Przedmieście). W pomieszczeniu może znajdować się tylko jedna osoba obsługiwana przez Kasjera, zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki. Osoby, które mają dostęp do płatności elektronicznych, zachęcamy w dalszym ciągu do dokonywania wpłat tą drogą. Dodatkowo istniej możliwość dokonywania płatności bez prowizji w każdej placówce Santander Bank Polska S.A.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zachęcamy Państwa do kontaktu z Urzędem Gminy Zielonki drogą elektroniczną i telefoniczną pod numerem 12 285-08-50.
Lista telefonów do Referatów Urzędu Gminy Zielonki