2.png

Gore Gwiazda

W Woli Zachariaszowskiej rozkwitają muzyczne talenty, a to za sprawą projektu, który od października 2020 roku realizuje stowarzyszenie „Muzyka do Woli”. Dzięki niemu dziesięcioro dzieci uczy się grać na trąbce, eufonium, klarnecie i flecie. Dzieci, które chcą rozpocząć przygodę z muzyką zapraszamy do kontaktu ze stowarzyszeniem drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Stowarzyszenie realizuje projekt pt. „Muzykuj do woli – cykl zajęć muzycznych dla dzieci i młodzieży" przynależący do projektu grantowego Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa pt. „Edukatornia"- oferta warsztatów podnoszących kompetencje mieszkańców LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW 2014-2020, Działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", Poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Projekt ma na celu edukację muzyczną dzieci i młodzieży z gminy Zielonki oraz gmin ościennych z terenu LGD. W ramach zadania stowarzyszenie organizuje darmowe zajęcia nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych.
Przed rozpoczęciem projektu, w celach jego promocji i zebrania chętnych do udziału, we wrześniu minionego roku zorganizowano warsztaty muzyczne w Szkole Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej. Podczas tego wydarzenia, członkowie orkiestry „Wola” zaprezentowali historię zespołu, opowiedzieli o swoich własnych przygodach z muzyką, a przede wszystkim zaprezentowali instrumenty. Dzieci i młodzież miały okazję im się przyjrzeć, a nawet spróbować na nich zagrać. Dzięki temu same mogły zdecydować, jaki instrument im się podoba.
- W rezultacie udało nam się zachęcić aż dziesięcioro dzieciaków w wieku od 7-16 lat, które obecnie uczą się z nami grać na trąbce, eufonium, klarnecie, flecie, saksofonie, gitarze basowej i na perkusji. Spotykają się raz lub dwa razy w tygodniu na lekcjach indywidualnych z nauczycielami – podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia Karolina Przeniosło, prezes stowarzyszenia.
Uczestnikami programu są nie tylko dzieci z Woli Zachariaszowskiej, ale także innych miejscowości z gminy Zielonki i gmin ościennych. Na czas nauki uczestnicy zajęć korzystają za darmo z instrumentów, a także wszystkich koniecznych materiałów dydaktycznych.  Projekt trwa do czerwca i wciąż można do niego dołączyć. Wystarczy zgłosić swoje zainteresowanie na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
-  Ogromnie nas cieszy, że dzięki projektowi mamy możliwość rozwinąć ich talenty i pasje, a do tego mamy nadzieję, że uda nam się zaszczepić w nich miłość do naszej orkiestry i już wkrótce to wspaniałe młode pokolenie zasili szeregi Orkiestry „Wola”. To właśnie rozwój i edukacja młodego pokolenia Woli to jedno z głównych celów Stowarzyszenia – dodaje Karolina Przeniosło.
KB

trąbki eufonium1

trąbki eufonium2