Projekt2.png

PLAKATDo 22 września zostały przedłuzone konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym (PZRP) realizowane przez Ministra Infrastruktury. Przypomnijmy, że plan przewiduje powstanie na terenie gminy Zielonki 3 zbiorników przeciwpowodziowych: na rzece Prądnik W_GZW_955 (Trojanowice-Pękowice-Zielonki), na cieku Garliczka W_GZW_950 (Garlica Murowana) oraz cieku Sudół dominikański W_GZW_954 (Węgrzce).

25 czerwca gmina Zielonki przekazała w ramach konsultacji własne propozycje rozwiązań suchych zbiorników przeciwpowodziowych.

Nadal zachęcamy Państwa do zgłaszania indywidualnych uwag. Informacje znajdziecie Państwo na stronie zielonki.pl w zakładce po prawej: Zbiorniki przeciwpowodziowe.
W sprawie aktualizacji Planów Zarządzania Ryzykiem Powodziowym (PZRP) cenny będzie Państwa głos. Uwagi należy zgłaszać do 22 września 2021 r. (informacje i formularze znajdują się na stronie zielonki.pl w zakładce po prawej stronie: Zbiorniki przeciwpowodziowe):
1. poprzez przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
2. pisemnie w miejscu udostępnienia dokumentów: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, ul. Żelazna 59A, 00-848 Warszawa;
3. pisemnie przesyłając na adres pocztowy: Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa;
Uwagi i wnioski do projektów aPZRP będą rozpatrywane przez ministra infrastruktury, a uwzględniający uwagi z konsultacji projekt aktualizacji PZRP, którego wykonanie współfinansuje Fundusz Spójności, ma być gotowy w grudniu 2021 r.
Zbiorniki wg Planu Zarządzania Ryzykiem Powodziowym: zbiornik Zielonki, zbiornik Węgrzce, zbiornik Garlica Murowana.
Propozycja gminy Zielonki zgłoszona w ramach konsultacji społecznych
Prosimy o składanie uwag: formularz.