panorama2.png

gry3W niedzielę 26 września w Szkole Podstawowej  w Woli Zachariaszowskiej odbyło się pierwsze  inauguracyjne spotkanie "Międzypokoleniowe gry planszowe" zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Rodziny i Społeczności Wiejskiej ZACHARIASZ.  Podczas imprezy można było zagrać w nawet 200 gier takich jak: Sen, Tokaido, Dooble, Pracownia snów i wiele innych strategicznych i logicznych.

Wydarzeniu towarzyszyły: pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez Anetę Lepiarską - Pielęgniarkę Oddziałową z Centralnej Izby Przyjęć  Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II i pokaz sprzętu strażackiego zorganizowany przez OSP Wola Zachariaszowska.
Wydarzenie osłodziły Koło Gospodyń Wiejskich "Wolanie" i Rada Rodziców szkoły, które przygotowało bufet kawowy z pysznymi ciastami. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla graczy w porze obiadowej.
Na zakończenie dzieci i młodzież do 15. roku życia losowali nagrody za udział – oczywiście gry planszowe. W wydarzeniu wzięło udział ok. 250 osób w różnym wieku.  
Działanie pn. "Międzypokoleniowe gry planszowe"  jest współfinansowane przez Województwo Małopolskie pod Honorowym Patronatem Pana Łukasza Smółki - Wicemarszałka Województwa Małopolskiego, koordynatorem działania jest Jarosław Raźny - Radny Powiatu Krakowskiego. Organizatorzy dziękują Dyrekcji i Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej, OSP w Woli Zachariaszowskiej, KGW "Wolanie", Gwidonowi Winiarskiemu - sołtysowi Naramy  i Sołectwu Wola Zachariaszowska  za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego spotkania; a także partnerom: Gminie Zielonki, Gminie Wielka Wieś, Gminie Michałowice, Gminie Iwanowice za włączenie się w działanie. W każdej z tych gmin zostaną zorganizowane podobne spotkania, a najbliższe już 3 października w Szkole Podstawowej w Raciborowicach.

Więcej zdjęć: tutaj

gry4
gry1
gry2
gry5
gry7
gry6

Zdjęcia przestawiają uczestników spotkania podczas gry w planszówki oraz wydarzenia towarzyszące.