Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

wospMale

15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25. W finał włączyli się – jak co roku – mieszkańcy gminy Zielonki, w tym szczególnie prężnie dwie szkoły. W Zespole Szkół w Zielonkach odbył się pokaz talentów – sportowych, tanecznych, aktorskich, a zebrana suma – 23 470,39 zł, jest większa niż w ubiegłym roku. W Zespole Szkół w Korzkwi również ustanowiono nowy rekord. Podczas akcji w szkole i zbiórki do puszek zebrano 29 725,21 zł. Wspólnie w gminie Zielonki zebrano rekordowe – 53 195,60 zł, więcej o 12 tys. niż w zeszłym roku.

Uczniowie szkoły w Zielonkach jak co roku kwestowali na terenie gminy i nie tylko. Wolontariuszy z czerwonymi serduszkami można było spotkać m.in. w Zielonkach, Węgrzcach i Giebułtowie. Do puszek WOŚP chętnie wrzucały też osoby, które przybyły na Wielki Festiwal Talentów, który odbył się w Zespole Szkół w Zielonkach. W sali teatralnej młodzież prezentowała swoje umiejętności aktorskie, recytując, śpiewając i grając na instrumentach. Publiczność mogła oglądać popis umiejętności sportowych,czyli pokaz karate , capoeiry i judo. Taneczne umiejętności zaprezentowali podopieczni Skalski Dance School, szkoły tańca „Bawinek”, przedszkolaki z Zielonek i grupa baletowa z „Ekoland”. Nie zabrakło także pokazów gimnastyki artystycznej, cheerleaderek i tańca nowoczesnego. Na scenie zaprezentowały się także chóry – zaśpiewały Nutki złożone z najmłodszych uczniów zieloneckiej szkoły, chór „Mezzoforte” prowadzony przez Ewę Adamczyk oraz zespół „Niespodzianka”, czyli nauczycielki z ZS w Zielonkach, debiutujące podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry.
W trakcie imprezy można było wziąć udział w licytacji prowadzonej przez Katarzynę Kurzelewską-Mydlarz. Wśród wystawionych przedmiotów znalazły się m.in. zdjęcie piosenkarki Ani Wyszkoni z autografem, niepowtarzalny talerz i filiżanki z zabytkami gminy Zielonki, lampa-serce zrobione na drukarce 3D i ręcznie robiona maskotka żyrafa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także gadżety związane z WOŚP z autografem Jurka Owsiaka.
Imprezie towarzyszyła kawiarenka z wypiekami przygotowanymi przez rodziców. W kąciku nowych technologii można było zobaczyć z bliska pracę drukarki 3D, samemu wypróbować długopis 3d oraz poznać wirtualną rzeczywistość w specjalnych okularach. Chętni mogli stworzyć swoją własną biżuterię z koralików, pomalować twarz, poznać magiczne triki i spotkać średniowiecznych rycerzy. Imprezę wspierali strażacy z OSP w Zielonkach, którzy uczyli jak udzielać pierwszej pomocy i zachęcali do wstąpienia w szeregi młodzieżówki. Impreza okazała się wielkim sukcesem.
Podczas niedzielnego finału w Zespole Szkół w Zielonkach puszki z czerwonym sercem szybko się napełniały. Dzięki temu udało się pobić zeszłoroczny rekord i zebrać kwotę 23 470,39 zł czyli o 5881,11 więcej niż w zeszłym roku. 

kolaz1

Kolaż2Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Korzkwi jak co roku - już w grudniu rozpoczęli działania związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Po raz szósty działał w szkole Sztab Imprezy Zamkniętej o numerze 1602, zgłoszony przez Annę Kamińską i jak co roku wspierany przez Annę Bełzowską i Małgorzatę Kruczek. Pięciu wolontariuszy kwestowało podczas dyskoteki. Zachęcali kolegów do wrzucania datków, częstując ich ciasteczkami upieczonymi własnoręcznie przez szkolnych mistrzów cukierniczych i ich rodziców.
19 grudnia została zorganizowana wspólna zabawa, podczas której można było kupić fanty: gadżety WOŚP, przetwory z domowych spiżarni, wypieki, rękodzieło, zabawki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zaproszenie od strażaków z Maszyc i piłki z podpisami piłkarzy Legii oraz szkolnej drużyny siatkarzy. 15 stycznia podczas Wielkiego Finału WOŚP 35 wolontariuszy zgłoszonych przez Szkolny Klub Wolontariatu POMAGAMY do Sztabu Ogólnopolskiego przy Gazecie Krakowskiej kwestowało na ulicach Krakowa, Korzkwi i okolic. W tym roku zostali wsparci przez harcerzy. Udało im się zebrać sumę 25584,04 zł.
Łącznie w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze z Zespołu Szkół w Korzkwi zebrali 29725,21 zł, o ponad 6 tys. więcej niż w ubiegłym roku.
- Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz hojnym uczestnikom giełdy, wszystkim, którzy wypiekali ciastka na dyskotekę szkolną oraz przede wszystkim wolontariuszom kwestującym w szkole i podczas Finału. Jesteście wielcy – podsumowała przebieg imprezy Anna Kamińska z Zespołu Szkół w Korzkwi.
Pieniądze zebrane podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na sprzęt dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
KB
Więcej zdjęć w Albumie.
Fot. KB i M.Kruczek

 kolaz3Kolaże4