4.png

Inne zagrożenia

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu krakowskiego – ziemskiego  w związku z często występującymi groźnymi zjawiskami pogodowymi takimi jak silny wiatr, zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców powiatu krakowskiego  o zwrócenie szczególnej uwagi na znajdujące się na Państwa posesjach obiekty budowlane, takie jak budynki mieszkalne, gospodarcze, stodoły, użytkowe oraz typu wiata, altana, garaże blaszaki i inne obiekty o charakterze tymczasowym. Proszę zwrócić uwagę na przymocowanie obiektu do podłoża, sprawdzić połączenia wszystkich elementów, uzupełnić ubytki i w razie konieczności poprawić mocowanie elementów, szczególnie pokryć dachowych.

 

Gabriela Więcek – Kroczek
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego
dla powiatu krakowskiego – ziemskiego

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu krakowskiego – ziemskiego w związku z poleceniem Prezesa Rady Ministrów P. Mateusza Morawieckiego informuje zarządców obiektów wielkopowierzchniowych o konieczności usuwania zalegającego na dachach śniegu.
Przypominamy, że zgodnie z art. 61  ustawy z dnia 7 lipca 1994 r,. Prawo budowlane:

Czytaj więcej: Informacja dla zarządców obiektów wielkopowierzchniowych o konieczności usuwania zalegającego na...

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla powiatu krakowskiego-ziemskiego w Krakowie informuje o konieczności usuwania śniegu z powierzchni dachowych, tak aby zapewnić – dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektów budowlanych.

Czytaj więcej: Informacja o konieczności usuwania śniegu z powierzchni dachów