Rozmiar czcionki: Rozmiar normalny | A+ | A++
Opcje kontrastu Domyślny | BW | YB | BY |

Gmina Zielonki - witamy na stronie internetowej.

Wydarzenia

21 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się koncert kolęd "W noc Bożego Narodzenia" w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie (ul.Kopernika 26). Wystąpi w nim Parafialno-Gminna Orkiestra Dęta z Zielonek pod dyrekcją Wojciecha Karwata. Zapraszamy.

koledy

 

Fundacja im. Marszałka M.Nawary zaprasza na spotkanie pt. "Heródek - pastuch, który rzeźbił Niebo"... Tematem będzie niezwykła postać Heródka, rzeźbiarza z Orawy, wyśmiewanego za życia, a docenionego po śmierci, którego rzeźby są ozdobą najlepszych kolekcji muzealnych w Polsce i za granicą. Gościem spotkania będzie Maja Kubacka. Spotkanie odbędzie się w środę, 24 stycznia o godz.18.30 w sali Domu Wiejskiego w Batowicach.

Herodek

plakat Przeglad Koledniczy 18Przemarszem grup spod parkingu Urzędu Gminy Zielonki o godz. 14.30 rozpocznie się tegoroczny Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych organizowany przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Od 15.00 w Centrum Integracji Społecznej przy ul. Galicyjskiej 17A wystąpią: Małe Herody z Korzkwi, grupa kolędnicza OSP Wielka Wieś, Herody z Zielonek,grupa kolędnicza z Zelczyny i grupa "Wataha Stacha" z Mąkolna. Szczegóły również na plakacie, wstęp wolny.

16 grudnia w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Ryszarda Cabały pt.: „Gmina Zielonki w obiektywie”. Autor prac jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, swoją wiedzę fotograficzną poszerzał w College for Creative Studies w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Wśród jego zainteresowań znajduje się m.in. fotografia krajobrazu i architektury.
Na wystawie zdjęć pt.: „Gmina Zielonki w obiektywie” Ryszard Cabała uwiecznił dziedzictwo historyczne oraz przyrodę gminy Zielonki. Na licznych fotografiach możemy odnaleźć m.in.: obiekty architektoniczne, np. Kościół pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi z XVII w., naturę – pola uprawne przy ul. Galicyjskiej w Zielonkach, mniejsze obiekty jak zielonecką kapliczkę na placu przykościelnym z lat 40. XX w.
Oprócz fotografii na wystawie można podziwiać również zabytkowe aparaty fotograficzne z prywatnej kolekcji Pana Ryszarda Cabały.
Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2018 r. w godzinach otwarcia biblioteki w Zielonkach (ul. Galicyjska 17A).

DSC00021
DSC00012
DSC00005

plakat oferta zajec ckpir 20172Zapraszamy na zajęcia w Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Informacje na ich temat oraz numery telefonów do prowadzących znajdziecie Państwo na plakacie, prosimy kliknąć miniaturę. Zapraszamy do zapisów.