ARiMRDo 29 października br. rolnicy, którzy chcą założyć biznes na wsi, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, finansowanej z PROW 2014-2020. Tegoroczny nabór wniosków odbywa się na korzystniejszych niż do tej pory zasadach.

Czytaj więcej: Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej na nowych korzystnych zasadach

Baner kierunek pracaJeśli skończyłeś 30. rok życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.
Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

Czytaj więcej: Płatne staże z możliwością zatrudnienia w ramach projektu „Kierunek PRACA!” - nabór trwa do 25...

PEFRONSkorzystaj z pomocy PFRON i zapewnij niepełnosprawnemu mieszkańcowi godne warunki do życia! Jesteś zarządcą w wielorodzinnym budynku mieszkalnym wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni mieszkaniowej, towarzystwa budownictwa społecznego, gminy? W Twoim budynku mieszka osoba niepełnosprawna, której trzeba zapewnić bezpieczny dostęp do lokalu?

Czytaj więcej: Jak zdobyć pieniądze na windę?

Urząd Gminy Zielonki w związku z pismem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie znak: WR-II.7160.60.2019 z dnia 08.10.2019 r. (wpływ do tutejszego urzędu dnia 08.10.2019 r.) informuje zainteresowanych rolników o możliwości uzyskania dotacji dla producentów rolnych, u których w gospodarstwach rolnych wystąpiły szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi w przypadku gdy były oszacowane przez Komisję powołaną przez Wojewodę Małopolskiego i objęły co najmniej 30% danej uprawy.
Szczegóły w piśmie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowieplik do pobrania
Ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie składania wniosków o udzielenie pomocy w formie dotacji – plik do pobrania