7.png

Aktualności

MEDIKAMA masowy punkt szczepien 202112 maja 2021 r. (środa) od godz. 15.00 w Centrum Medycznym Medikama w Węgrzcach przy ul. Fortecznej 12A zostanie otwarty Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko Covid-19.
Wydajność Punktu Szczepień Powszechnych ma wynieść minimum 200 dawek dziennie. Wolne terminy na szczepienia powinny być widoczne we wszystkich kanałach rejestracji, zapisywane będą na nie osoby z aktywnymi e-skierowaniami przez centralną e-rejestrację. Do szczepień  uprawnione są wyłącznie osoby z wyznaczonym i potwierdzonym terminem szczepienia w punkcie.
Ze względu na obowiązujące zasady utrzymania dystansu społecznego CM Medikama prosi o przychodzenie do punktu szczepień na wyznaczoną godzinę, nie wcześniej; a także o zachowywanie w kolejce odległości nie mniejszej niż 1,5m i obowiązkowe zakrywanie ust i nosa.

CM Medikama mieści się 100 m od drogi krajowej E7, w Węgrzcach przy ul. Fortecznej 12A, wjazd z E7 przez ul. Galicyjską, Bibice.

ankieta 1

Minął ponad rok, odkąd wszyscy znaleźliśmy się w trudnej, pandemicznej rzeczywistości. W czerwcu 2020 zapytaliśmy Państwa w ankiecie, o to jak odnaleźliście się w tej sytuacji. Podsumowanie badań ukazało się w numerze 4/5 2020 Wiadomości Lokalnych Gminy Zielonki. Teraz chcemy zapytać ponownie. Co się zmieniło,  jaka jest Wasza kondycja, jakie macie potrzeby. Prosimy o podzielenie się swoim zdaniem, opiniami, refleksjami, byśmy lepiej mogli organizować system wsparcia na terenie naszej gminy. Badanie jest anonimowe. Wyniki statystyczne zostaną użyte do modyfikacji oferty pomocowej dla mieszkańców gminy Zielonki oraz przygotowania publikacji na temat sytuacji epidemiologicznej w społeczności lokalnej.
Zachęcamy do wypełnienia ankiety, zajmie ona kilka minut.

Nagrody i Stypendia Sportowe Gminy Zielonki za osiągnięcia sportowe w 2020 roku zostały przyznane zawodnikom i trenerom. Łączna kwota przyznanych w 2021 roku nagród i stypendiów to 91 020 zł. Spośród złożonych 34 wniosków przyznano 23 stypendia sportowe i 5 nagród sportowych w tym 1 nagrodę sportową dla trenera.
W związku z trwającym nadal na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanem pandemii COVID-19 niestety nie ma możliwości zorganizowania uroczystego spotkania i osobistego wręczenia nagród i stypendiów sportowych nagrodzonym sportowcom.

Czytaj więcej: Nagrody i stypendia sportowe Gminy Zielonki za osiągnięcia sportowe w 2020 roku zostały przyznane 

ProjektowanieBiblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat (do ukończenia 18. roku życia) do udziału w bezpłatnych zajęciach online pn. „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”, organizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Sieć na kulturę”. Szkolenie będzie realizowane przez filie biblioteczne w Przybysławicach i Węgrzcach. Cykl zajęć odbywających się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams obejmie spotkanie organizacyjne oraz 15 dwugodzinnych spotkań szkoleniowych, podczas których będzie okazja nabyć nowe umiejętności związane z projektowaniem wizualnym.

Czytaj więcej: Rekrutacja do projektu "Sieć na kulturę" - biblioteka zaprasza dzieci w wieku 10-18 lat

długopolskaRoboty odtworzeniowe po budowie kanalizacji na ul. Długopolskiej w Zielonkach zostają przedłużone do 21 maja. Przesunięcie terminu spowodowane jest koniecznością kompletnej wymiany podbudowy (konstrukcji) jezdni, co okazało się ostatecznie dopiero po przeprowadzonych odkrywkach.  Na ul. Długopolskiej w Zielonkach na 500-metrowym odcinku tej drogi od ul. Krakowskie Przedmieście na całej szerokości jezdni zostanie wymieniona podbudowa drogi i położony asfalt; powstanie też odwodnienie i  chodnik (na odcinku 125 metrów, czyli do pierwszej granicy z Krakowem).