panorama2.png

stopklatka1Budowa szkoły i przedszkola w Przybysławicach postępuje zgodnie z planem. Wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe: montowanie sufitów, drugie malowanie, prace instalacyjne, flizowanie, kładzione są posadzki. Szkoła jest wyposażana, m.in. w meble, również kuchenne. Gotowa jest technologia basenu. Trwają końcowe prace przy elewacji, a także roboty drogowe i parkingowe. Powstaje boisko z ogrodzeniem. FILM.

Czytaj więcej: Budowa szkoły i przedszkola w Przybysławicach - marzec 2021 r.

img 20210112 123601Budowa szkoły i przedszkola w Przybysławicach postępuje zgodnie z planem. Wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe: montowanie sufitów, malowanie, flizowanie, pojawiły się już pierwsze elementy wyposażenia. Trwają prace przy elewacji, a także roboty drogowe i parkingowe.

Czytaj więcej: Początek 2021 r. na budowie w Przybysławicach

fundusz1Gminie Zielonki przyznano 5 120 078 zł w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych, utworzonego przez rząd jako tarcza dla samorządów w związku z epidemią COVID-19. Fundusz to w skali całego kraju 6 mld złotych – 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów – na dopłaty do inwestycji lokalnych. Promesę dla gminy Zielonki na ręce wójta Bogusława Króla przekazał 29 czerwca 2020 roku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed powstającym budynkiem szkolno-przedszkolnym w Przybysławicach. Jest to druga pod względem wysokości dotacja z Funduszu dla gmin powiatu krakowskiego, po Skawinie.

Czytaj więcej: Pomoc finansowa dla samorządów w czasie epidemii