8.png
Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk szuka odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na Państwa życie: rodzinne, zawodowe, społeczne. Dlatego ponownie zwraca się z prośbą o podzielenie się informacjami o tym. To już IV etap badań - poprzednie były prowadzone w kwietniu, czerwcu i wrześniu 2020 roku, a ich efektem była publikacja: link do publikacji. Jeśli zechcielibyście Państwo odpowiedzieć na kilka pytań to udostępniamy: link do ankiety. Całość badań nie przekracza 4-6 minut. Badania będą prowadzone w okresie od 26 marca do 9 kwietnia 2021 roku.
 

Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa, która gwałtownie zmieniła naszą rzeczywistość, minął już rok, walka z niewidzialnym wrogiem ciągle jednak trwa. Liczba osób, które muszą zmierzyć się z COVID-19, w ostatnim czasie niebezpiecznie wzrosła. Eksperci nie mają wątpliwości, że klucz do ograniczenia kolejnej fali zachorowań leży w rękach każdego z nas. Dopóki wszyscy nie zostaniemy zaszczepieni preparatami chroniącymi przed koronawirusem, w ograniczeniu epidemii może pomóc jedynie rygorystyczne przestrzeganie podstawowych zasad sanitarnych. O ich wadze Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina w kampanii społecznej #MaskujSię. W ramach niej powstał specjalny film informacyjny, w którym apelujemy: dokładnie myj lub dezynfekuj ręce, zachowaj bezpieczną odległość - minimum 1,5 metra - od innych osób, noś maskę szczelnie zasłaniającą usta i nos. Pobierz: film w ramach kampanii.

Wojewoda Małopolski podjął decyzję o zawieszeniu działalności/zajęć w dziennych domach i klubach seniora w tym placówkach działających w ramach Programu Senior+ oraz innych placówkach dla osób starszych, środowiskowych domach pomocy oraz warsztatach terapii zajęciowej na terenie całego województwa małopolskiego od 16.10 do odwołania.
Decyzja