1.png

DSC03199mos27 lipca z założenia miał być dniem, kiedy na różnorodnych festiwalach i spotkaniach pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży spotkają się z mieszkańcami i społecznościami w miejscach swojego zakwaterowania, by wspólnie się bawić i czekać na kulminacyjne wydarzenia ŚDM. CKPiR i gmina Zielonki przygotowała Festiwal Młodych w Bibicach, na boisku KS Bibiczanka, w jednym z najbardziej urokliwych miejsc naszej gminy. Na co dzień cichy, zielony zakątek rozbrzmiewał tego dnia energetyczną muzyką i zapałem.

Do obejrzenia: film.

Czytaj więcej: Międzynarodowa integracja w Bibicach

DSC02552mosTuż przed Festiwalem Młodych w Bibicach 27 lipca przy ul. Lipowej miała miejsce piękna uroczystość. Pielgrzymi z diecezji Eichstätt stacjonujący w Bibicach wraz ze swoim księdzem biskupem Gregorem Maria Hanke zasadzili lipę na wieczną pamiątkę swojego pobytu w miejscowości podczas Światowych Dni Młodzieży, w roku jubileuszowym 850-lecia Bibic.

Czytaj więcej: Powinniśmy być jak drzewo

DSCN9671Z grupą pielgrzymów z Niemiec, którzy na nocleg zatrzymali się w szkole w Zielonkach, 25 lipca spotkał się świadek historii – pan Michał Skrobacz, rocznik 1929, którego rodzina podczas wojny ukrywała przed Niemcami jego żydowskiego rówieśnika – wówczas nastolatka. O najtrudniejszych czasach i cudownym odnalezieniu po latach opowiadał podczas spotkania, odpowiadając niemieckiej młodzieży na pytania.

Czytaj więcej: W Światowe Dni Młodzieży spotkanie z historią