Skip to main content
search
Aktualności

Informacja o grupie korekcyjno-edukacyjnej

By 6 lutego 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 lutego 2015 przez admin

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach informuje, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie, al. Słowackiego 20 prowadzi GRUPĘ KOREKCYJNO-EDUKACYJNĄ dla mężczyzn stosujących przemoc w rodzinie.

Zajęcia grupy odbywać się będą raz w tygodniu w godzinach popołudniowych, w wymiarze 3 godzin zegarowych. Cały program obejmuje 60 godzin dydaktycznych (15 spotkań). Grupa ma charakter półotwarty, czyli w trakcie trwania grupy, osoby zainteresowane lub zobligowane do uczestnictwa, będą mogły rozpocząć tę formę oddziaływań.  

Podstawowym celem działań korekcyjno-edukacyjnych jest zmiana zachowań i postaw osób stosujących przemoc w rodzinie, co w konsekwencji doprowadzi do powstrzymania przemocy oraz zwiększenia zdolności do samokontroli zachowań agresywnych.  Oddziaływania korekcyjno-edukacyjne mają formę spotkań grupowych oraz indywidualnych.  W zależności od zainteresowania, planowane jest również utworzenie grupy korekcyjno-edukacyjnej dla kobiet.  

Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonkach (pok. nr 6) tel. 12 627 33 19 lub bezpośrednio do Pana Grzegorza Kołacza, pracownika sekcji przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie, al. Słowackiego20, tel. 12 634 42-66 w. 412.

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content