Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Integracja na pikniku w Grębynicach

By 8 sierpnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 sierpnia 2022 przez IO

6 sierpnia sołtys Adam Duliński, rada sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna Grębynic zaprosili mieszkańców sołectwa na doroczny integracyjny piknik. Odbył się kolejny raz na działce sołeckiej przy ulicy Orlich Gniazd. Teren z placem zabaw, altaną i siłownią zewnętrzną służy mieszkańcom od zeszłego roku.
Namioty przygotowane przez strażaków z grębynickiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej osłaniały tańczących i biesiadujących przy stołach, jeden dostarczono dzięki sąsiedzkiej współpracy z Garliczki. Ale niepewna sobotnia pogoda po upałach ustabilizowała się na imprezę zachęcając do przybycia.
Panie z Koła Miłośników Kultury w Grębynicach zapewniły domowe wypieki oraz chleb ze smalcem; można było też spróbować potraw z grilla. Na piknik przyszły całe rodziny, czasem kilka pokoleń. Dzieci korzystały z dmuchanej zjeżdżalni i integrowały się podczas wspólnej zabawy również na placu zabaw. Dostępny był dla nich wóz strażacki. Najmłodszym trzeba przybliżać ochotniczą straż, by chcieli się do niej przyłączać w przyszłości, a zainteresowani są chłopcy i dziewczęta. Nadmienić należy, że w grębynickiej OSP udzielają się również panie.
Najmłodszych, młodzież i nieco starszych szczególnie integruje taniec. Podczas pikniku zaplanowano zabawę taneczną, muzykę zapewniał zespół Barwa. Zabawa trwała do późnych godzin. – Impreza się udała, mieszkańcy dopisali, było dużo dzieci, wszystko poszło sprawnie – podsumowywał sołtys Adam Duliński.
Takie spotkanie to okazja do lepszego poznania sąsiadów, omówienia wspólnych planów. Niedługo odbywają się dożynki w gminie, w tym roku wojewódzkie, w Grębynicach trwają przygotowania, by powstał wieniec na dożynki.
Mieszkańców na pikniku odwiedził wójt gminy Bogusław Król. Wśród gości znaleźli się sołtysi Januszowic Marta Sadzik i Garlicy Duchownej Artur Nogieć. Przybył też gminny komendant OSP Jan Palimąka, a Referat Gospodarki Komunalnej UG Zielonki reprezentowała Ewelina Broda. Sołtys Adam Duliński podziękował panu wójtowi za działkę. Od zeszłorocznego pikniku przybyła tutaj siłownia z trzema stanowiskami, altana, a będzie również trawiaste boisko do gry w piłkę nożną i oświetlenie placu. W ostatnią sobotę 24-arowa działka służyła zacieśnianiu sąsiedzkich więzi.

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają piknik sołecki w Grębynicach 6 sierpnia 22 r.

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content