Skip to main content
search
Aktualności

Intensywne opady i burze

By 9 lipca 202411 lipca, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 lipca 2024 przez Marek Skiba

Przechodzące wczoraj wieczorem nad Małopolską gwałtowne burze i intensywne opady deszczu spowodowały lokalne  podtopienia m.in. w Korzkwi, Owczarach i Garliczce. Powołano sztab kryzysowy UG, a druhowie z gminnych jednostek OSP pomagali w terenie, usuwali połamane drzewa i czyścili zatkane przepusty.

Wskutek gwałtownych opadów deszczu i gradu w gminach ościennych nastąpiły szybkie wzrosty poziomów wód w rzekach: Korzkiewka, Prądnik, Garliczka oraz Dłubnia. Trwa ocena powstałych zniszczeń oraz prace porządkowe.

W godzinach wieczornych następowały problemy w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej m.in. linii 267 i 280. W nocy nieprzejezdna była również droga wojewódzka 794 (Kraków–Skała) w Zielonkach w rejonie skrzyżowania z ulicą „Szlak Bursztynowy”.

Od rana komunikacja na terenie gminy funkcjonuje bez przeszkód, na stałych trasach.

Uszkodzeniu uległo również ujęcie wody w miejscowości Grębynice. Obecnie nie ma problemów z dostawami wody, ponieważ jest ona przekierowywana z innych ujęć. Gmina po ściągnięciu z magazynów wojewódzkich osuszaczy przemysłowych udostępnia je poszkodowanym mieszkańcom.

Dziękujemy druhom z jednostek OSP gminy Zielonki za natychmiastową gotowość bojową oraz pomoc w usuwaniu skutków podtopień.

MS i KB

Poniżej prezentujemy zdjęcia z zalanych terenów.

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content