Skip to main content
search
Inwestycja osiedle Łokietka

Inwestycja na Osiedlu Łokietka w Zielonkach – zakończona

By 4 marca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 marca 2022 przez Anna Franczyk

31.12.2021 zakończono prace budowlane  związane z terenem rekreacyjno-sportowym dla sołectwa Osiedle Łokietka w Zielonkach, który zlokalizowany jest między ul. Lawendową, a ul. Na Piaski w Zielonkach. Budynek wielofunkcyjny jest już gotowy i oddany do użytkowania.

Teren inwestycji obejmuje powierzchnię 6241 m2. W ramach inwestycji powstał budynek wielofunkcyjny dla sołectwa Osiedle Łokietka o powierzchni użytkowej 184,78 m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi i oświetleniem terenu. W budynku znajduje się sala główna o wymiarach 12,5 m x 9 m, która pomieści ponad 100 osób. Specjalna, składana ściana działowa pozwoli podzielić przestrzeń konferencyjną na dwa pomieszczenia. Są tu też: szatnia, kuchnia kawowa oraz pomieszczenie biurowe oraz toalety.
Na terenie rekreacyjno-sportowym została posiana trawa, gotowe są alejki, drogi dojazdowe, miejsca parkingowe. Powstał plac zabaw, altana, boisko trawiaste, górka saneczkowa. Są też ławki i kosze oraz stojaki na rowery. Dodatkowo, poza umową zamontowano parkowe lampy. Mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni plenerowej, drążków Street Workout, wraz z poligonem sprawnościowym oraz stołów z siedziskami.
Teren został zagospodarowany na cele sportu i rekreacji. Koszt całej inwestycji to 3 100 000 zł.
– Zakończenie prac jest dobrym momentem do podsumowania pięciu lat trudnych starań o tę inwestycję. Najpierw o przekazanie działki przez Skarb Państwa, następnie opracowanie, przy współudziale mieszkańców, koncepcji zagospodarowania nieruchomości, sprawne wykonanie projektu przez pracownię ARP Manecki Architekci, uzyskanie pozwolenia na budowę i zabezpieczenie środków na realizację inwestycji. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości pana wójta, jak również radnych gminy udało się zrealizować to oczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcie – mówi Krzysztof Olawski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki oraz sołtys Osiedla Łokietka.

 

Budynek

Zdjęcie przedstawia budynek wielofunkcyjny dla sołectwa Osiedla Łokietka

Zdjęcie przedstawia teren rekreacyjno-sportowy od ulicy Na Piaski w Zielonkach

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content