Skip to main content
search
Aktualności

Inwestycja na Osiedlu Łokietka w Zielonkach – na finiszu

By 8 grudnia 20217 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

Trwają prace porządkowe związane z terenem rekreacyjno-sportowym  dla sołectwa Osiedle Łokietka w Zielonkach, który zlokalizowany jest między ul. Lawendową, a ul. Na Piaski w Zielonkach. Budynek wielofunkcyjny jest już gotowy, a wykonawca złożył dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Teren inwestycji obejmuje powierzchnię 6241 m2. W ramach inwestycji powstał budynek wielofunkcyjny dla sołectwa Osiedle Łokietka o powierzchni użytkowej 184,78 m2 wraz z instalacjami wewnętrznymi i oświetleniem terenu. W budynku znajduje się sala główna o wymiarach 12,5 m x 9 m, która pomieści ponad 100 osób. Specjalna, składana ściana działowa pozwoli podzielić przestrzeń konferencyjną na dwa pomieszczenia. Są tu też: szatnia, kuchnia kawowa oraz pomieszczenie biurowe oraz toalety.
Na terenie rekreacyjno-sportowym została zasadzona trawa, gotowe są alejki, drogi dojazdowe, miejsca parkingowe. Powstał plac zabaw, altana, boisko trawiaste, górka saneczkowa. Są też ławki i kosze oraz stojaki na rowery. Dodatkowo, poza umową, będą montowane parkowe lampy. Mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni plenerowej, drążków Street Workout, wraz z poligonem sprawnościowym oraz stołów z siedziskami.
Teren został zagospodarowany na cele sportu i rekreacji. Koszt całej inwestycji to  3 100 000 zł.
– Zakończenie prac jest dobrym momentem do podsumowania pięciu lat trudnych starań o tę inwestycję. Najpierw o przekazanie działki przez Skarb Państwa, następnie opracowanie, przy współudziale mieszkańców, koncepcji zagospodarowania nieruchomości, sprawne wykonanie projektu przez pracownię ARP Manecki Architekci, uzyskanie pozwolenia na budowę i zabezpieczenie środków na realizację inwestycji. Dzięki zaangażowaniu i życzliwości pana wójta, jak również radnych gminy udało się zrealizować to oczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcie – mówi Krzysztof Olawski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki oraz sołtys Osiedla Łokietka.
KB

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content