Skip to main content
search
Inwestycje Gminne

Inwestycje drogowe ZIT – informacje ogólne

By 8 sierpnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 sierpnia 2017 przez admin

Do dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) zgłoszone zostały trzy zadania drogowe, będzie je realizowała gmina Zielonki jako inwestor, choć w większości dotyczą dróg zarządzanych przez powiat i gminę Kraków. Wnioski aplikacyjne w ramach ZIT mogą zgłaszać tylko gminy zrzeszone w metropolii. Stąd o dofinansowanie na wszystkie zadania w ramach ZIT gmina Zielonki ubiega się za pośrednictwem stowarzyszenia Metropolia Krakowska.

Stowarzyszenie zostało powołane 24 czerwca 2014 r. Tworzy zinstytucjonalizowaną płaszczyznę współpracy dla 15 stowarzyszonych w nim gmin – Krakowa i otaczających go 14 gmin: Biskupice, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzycę, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawinę, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów oraz Zielonki. Pełni funkcję Związku ZIT, którego zadaniem jest wdrażanie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) w Krakowskim Obszarze Funkcjonalnym. Zarządzanie Związku ZIT odbywa się w sposób partnerski. Więcej o stowarzyszeniu: tutaj.

Napięty harmonogram przewiduje zakończenie prac budowlanych na przełomie 2018/2019  roku, stąd planuje się rozpocząć procedury przetargowe, tak aby po podpisaniu umów na dofinansowanie można było rozpocząć roboty budowlane.

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content