Skip to main content
search
Aktualności

IV edycja Działaj Lokalnie z Koroną

By 7 lipca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 lipca 2021 przez admin

20210630 193027Czerwiec to jeden z naszych ulubionych miesięcy. Zastanawiacie się dlaczego? Otóż właśnie w czerwcu w ramach programu Działaj Lokalnie organizujemy spotykania Lokalnej Komisji Grantowej, której zadaniem jest z pośród przesłanych wniosków, wyłonienie tych najlepszych. Maksymalna kwota o którą można było się starć wynosiła 6000 zł. Działania muszą trwać od 3 do 6 miesięcy, wyjątkami są projekty które dotyczą bezpośrednio pandemii i naprawianiu oraz łagodzeniu jej negatywnych skutków, wtedy czas trwania i wymagany wkład własny finansowy mógł ulec zmianie.  Obecnie realizujemy IV edycję programu, poprzednia głęboko zapadła nam w sercach, udało nam się przezwyciężyć wiele przeciwności. Tegoroczna pula dotacji wynosi 55 000 zł. Złożono 16 wniosków, a dofinansowanie otrzymało 13 organizacji w tym 3 grupy nieformalne. Serdecznie gratulujemy.


Wyłonione projekty inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego, służą pobudzaniu aspiracji zawodowych a co za tym idzie wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców podkrakowskich gmin. Wyzwalają społeczną energie angażując przy tym do współpracy różnych partnerów oraz odbiorców projektów. Często są to działania wynikające z konkretnych potrzeb danej społeczności.
Czerwiec to nie tylko ogłoszenie wyników tegorocznych laureatów, ale również uroczysta gala podczas której podpisywano umowy dotacji. U nas odbyła się ona 30 czerwca, na sali widowiskowej w budynku Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. W gali rozdania umów wzięli udział przedstawiciele organizacji otrzymujący dofinansowanie w ramach programu Działaj Lokalnie, oraz władze Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa Pani Barbara Kawa, Pan Piotr Adamczuk, wicedyrektor Pani Agnieszka Bednarczyk, Pracownicy Biura, Koordynator programu Pani Katarzyna Topa oraz Pani Joanna Sołtys. Składamy na rękach laureatów serdeczne gratulacje, ogromnie cieszymy się na naszą współpracę, oraz podziękowania, bo bez was naszych Lokalnych Liderów to by się nigdy nie udało. Miło było widzieć uśmiechnięte twarze, oczy pełne nadziei na nadchodzący czas, osoby silne i zmotywowane do działania na rzecz wspólnego dobra. Dopełnieniem całego spotkania był krótki recital wybitnego pianisty, kompozytora i dyrygenta Szymona Markiewicza, który zauroczył wszystkich zgromadzony swoją piękną grą na pianinie.
Zapraszamy do polubienia naszego fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/DzialajLokalnieKorona, na którym będą ukazywały się najświeższe informacje dotyczące tegorocznych projektów oraz ich realizatorów.
W gminie Zielonki podpisały umowę dwie organizacje. Pierwsza to Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrzcach otrzymała dotację w wysokości 4400 zł na projekt pt. „Piłkarzyki dla każdego w Węgrzcach czyli jak grać w piłkę stołową”, którzy już dziś serdecznie Państwa zapraszają na zajęcia. Odbywać się będą we czwartki w godzinach od 18.30 do 20.30 w hali TS Węgrzce. Drugą jest Fundacja im. Marszałka Marka Nawary, która otrzymała dotację w wysokości 3960 zł na projekt pt. „ Ogród pełen przyjaciół mniejszych” dotyczył będzie tematu ochrony otaczającego nas świata, roli jaka w nim pełnimy, uczestnicy w trakcie spotkań będą motywowani do proekologicznych zachowań i wspólnego budowania domków dla owadów, poidełek oraz karmników szczegóły już wkrótce. Zapraszamy!
Katarzyna Topa
Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

20210630 182735
20210630 181914
stopka

Na zdjęciach uczestnicy gali

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content