Skip to main content
search
Aktualności

IX Międzyszkolny Turniej Warcabowy

By 5 kwietnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 kwietnia 2018 przez admin

warcaby30 uczestników z przedszkoli i szkół z gminy Zielonki wzięło udział w Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym, który odbył się już po raz dziewiąty. W kategorii 5,6-latków pierwsze miejsce zdobył Borys Walkowicz z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach, a wśród szkół pierwsze miejsce wywalczył Maciej Szczepanik ze Szkoły Podstawowej z Bibic.


Dzieci na co dzień uczestniczą w zajęciach organizowanych w szkołach i przedszkolach, podczas których uczą się gry w warcaby i szachy. A raz w roku, na zaproszenie Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego biorą udział w warcabowym turnieju, które w tym roku odbyło się 4 kwietnia w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia Kornel Łęczek z Małopolskiego Związku Szachowego. Uczestnicy turnieju grali w dwóch kategoriach wiekowych: 5-6 lat oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Młodsza grupa rozegrała 5 rund po 15 minut, starsza 7 rund po 15 minut. Skład par był typowany przez program komputerowy, który kojarzył dzieci według wieku oraz ilości zdobytych przez nie punktów w poprzednich rundach. Dzięki temu zawodnicy w tym samym wieku, o tej samej lub zbliżonej liczbie uzyskanych punktów, mogli ze sobą zmierzyć.
Wśród 5-6-letnich uczestników zwyciężył Borys Walkowicz z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach, II miejsce zajął Franciszek Raźny ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej, III miejsce Filip  Rachwalski z  Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach, a IV miejsce Patryk Woźniak ze Szkoły Podstawowej z Owczar.
Wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej I miejsce zdobył Maciej Szczepanik, II miejsce Szymon Krawczyk, III miejsce Michał Klimczak, a IV miejsce Kacper Warzecha. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz statuetki, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali na pamiątkę medal.
KB

Więcej zdjęć: tutaj.

warcaby2

warcaby3

warcaby4

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content