Skip to main content
search
Relacje

Jasełka i kolędy w Woli Zachariaszowskiej

By 7 stycznia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 stycznia 2016 przez admin

3W Święto Objawienia Pańskiego, zwane także Świętem Trzech Króli, w Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej odbyła się piękna i nastrojowa uroczystość. Inicjatorem wydarzenia był proboszcz miejscowej parafii ksiądz Michał Kowalski, a w organizację włączyło się wiele osób ze społeczności szkolnej i lokalnej.

Licznie zgromadzona publiczność nie tylko z przyjemnością obejrzała program artystyczny, ale także aktywnie się weń włączyła śpiewając wraz z występującymi na scenie wykonawcami polskie kolędy. Po raz kolejny okazało się, że okolica bogata jest w talenty muzyczne i to we wszystkich pokoleniach, do śpiewania nie trzeba było nikogo zachęcać.
Uroczystość rozpoczęły jasełka, które zaprezentowali uczniowie III klasy gimnazjum, przygotowani przez księdza proboszcza Michała Kowalskiego. Przedstawienie opowiadało o tym, jak łatwo wśród rozmaitych spraw codziennych zagubić najgłębsze życiowe prawdy. Orkiestra OSP “Wola” pod przewodnictwem kapelmistrza Lecha Wnuka zagrała piękny koncert, na który złożyły się znane polskie kolędy. Na zakończenie zagrano “Marsz Radetzky’ego” Johanna Straussa. Wielu wzruszeń dostarczyły kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkoły w Woli Zachariaszowskiej. Młodzi wykonawcy, przygotowani przez nauczycielkę muzyki Agnieszkę Jurkiewicz, dali wspaniały popis swoich umiejętności wokalnych oraz gry na rozmaitych instrumentach muzycznych.

Marta Głuszek

Więcej zdjęć tutaj:

 

3
1
2
6
7
5
Fot. Marta Głuszek

 

 

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content