Skip to main content
search
Relacje

Jesienne popołudnie pełne artystów

By 25 listopada 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 listopada 2013 przez admin

piosenka1

 

24 listopada w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach odbył się koncert laureatów Konkursu Piosenki Polskiej. Towarzyszył mu wernisaż wystawy malarstwa Piotra Bubaka.

13 listopada spośród 55 zgłoszonych solistów i zespołów jury Konkursu Piosenki Polskiej w składzie: Michał Jurkiewicz, Barbara Gąsiennica-Giewont, Tomasz Hernik wyłoniło laureatów – dwunastu solistów i trzy zespoły. W niedzielę 24 listopada wykonali oni swoje utwory przed zgromadzoną publicznością podczas uroczystego koncertu.
Wysokimi notami jury cieszyli się wychowankowie Anny Roj z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji z Zielonek. I miejsce w kategorii zespoły zajęła grupa młodsza „Fermaty”, a III- grupa średnia, II miejsce przypadło zespołowi Verso Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Spośród solistów w wieku 7-10 lat nie przyznano I nagrody, II miejsce ex equo zajęli Jagoda Wiecha (też CKPiR w Zielonkach) oraz Kamila Tylek (GOK  w Mogilanach), III natomiast Kamila Morawska (CKiP w Michałowicach).
W kategorii soliści 11 – 14 lat I miejsce należało do Katarzyny Fiedor (CKiP w Michałowicach), II miejsce do Filipa Majora z CKPiR w Zielonkach, a III do Weroniki Kaim z GOK w Mogilanach.
W kategorii 15 – 19 lat II miejsce ex equo zajęły Daria Dys (CKiP w Kocmyrzowie-Luborzycy) Joanna Stoch (GOK w Mogilanach), III – Krystyna Saugo-Surówka (GOK  w Mogilanach). Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Weronika Szyba (CKiP w Zabierzowie), Aleksandra Pożycka (ZS w Raciborowicach) – kategoria 7 – 10 lat – oraz Barbara Chmurka (CKiS w Krzeszowicach) – z kategorii 15 – 19 lat.
Największe brawa otrzymała Daria Dys z CKiP w Kocmyrzowie – Luborzycy i zespół „Fermata”.
Wśród wykonywanych utworów znalazły się: “Teraz już wiem” Agnieszki Chylińskiej, “Wariatka tańczy” Maryli Rodowicz, “Przekleństwo Millhaven” Katarzyny Groniec, “C’est la vie” Andrzeja Zauchy, “Połączyła nas muzyka” i wiele innych polskich piosenek. Publiczność domagała się bisu. Wszystkim laureatom wręczono nagrody i dyplomy, z którymi stanęli do grupowego zdjęcia.
Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Koncert laureatów prowadził dyrektor CKPiR w Zielonkach Marek Płachta.
Wydarzeniu towarzyszył wernisaż prac Piotra Bubaka. Autora, którego obowiązki służbowe zatrzymały w Szwecji reprezentowała małżonka. – Serdecznie zapraszam do obejrzenia wernisażu i wpisania się do księgi pamiątkowej – Joanna Bubak zachęcała publiczność do podziwiania  wystawy malarstwa swojego męża. Zawierała ona 20 prac; wystawę zatytułowano “Zapomniany pejzaż – retrospektywa”.
„Pasją mojego dzieciństwa było obserwowanie otaczającej mnie przyrody, jej zmian i barw” – wspomina autor w swojej autobiografii. Ma to po dziś dzień wpływ na jego twórczość. Dominującą tematyką wernisażu był krajobraz wiejski. Oprócz bajkowych łąk i lasów zobaczyć można było typowe dla wsi zwierzęta, wśród których górował dumny kogut.
Obok sztalug z dziełami przygotowane były gadżety – na pamiątkę wieczoru można było otrzymać podkładki z obrazami artysty oraz biuletyny informacyjne z zamieszczonymi miniaturami obrazów i ich ceną.
Patrycja Sioła

Galeria zdjęć w ALBUMIE.

piosenka2

piosenka4

piosenka3

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content