Skip to main content
search
Aktualności

Jestem eko! Łapię deszcz! – pilotażowy program mikroretencji w gminie Zielonki uruchomiony

By 23 kwietnia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 kwietnia 2020 przez admin

JestemEKO Lapie deszcz23 kwietnia 2020 r.  zostaje uruchomiony Zarządzeniem Wójta Gminy Zielonki Pilotażowy Program ekologiczny „Jestem eko! Łapię deszcz”. Celem programu jest propagowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców gminy Zielonki: przeciwdziałanie skutkom suszy, promowanie mikroretencji w celu ochrony zasobów wodnych poprzez montaż na nieruchomościach mieszkańców gminy Zielonki naziemnych zbiorników na wodę opadową użyczonych przez gminę Zielonki. Dzięki tym działaniom nastąpi zatrzymanie i wykorzystanie wody opadowej w miejscu jej powstania, a następnie jej gospodarcze wykorzystanie. Mieszkańcy gminy będą mogli wykorzystywać wodę opadową na swojej posesji do podlewania ogrodu, trawnika,  tym samym oszczędzać naturalne zasoby wód poprzez ograniczanie wykorzystywania w tym celu wody z gminnego wodociągu – co jest tym bardziej cenne w sytuacji zagrożenia suszą.

W ramach programu “Jestem eko! Łapię deszcz” gmina Zielonki zakupi naziemne zbiorniki na wodę opadową, a następnie użyczy mieszkańcom w celu ich zamontowania do systemu rynnowego budynku. Wniosek o użyczenie zbiornika na wody opadowe może złożyć każdy mieszkaniec gminy Zielonki, który spełni warunki określone w Programie. Na każdą miejscowość z terenu gminy Zielonki zostanie przyznawana liczba zbiorników proporcjonalna do liczby mieszkańców miejscowości. Zbiornik musi być używany minimum przez 36 miesięcy, a każdy mieszkaniec, który otrzyma zbiornik będzie zobowązany do przedstawienia sprawozdania.

Na Pilotażowy Program “Jestem eko! Łapię deszcz” przeznaczone zostało 100 tys. zł. Zainteresowanych mieszkańców prosimy o składanie wniosków. Szczegóły programu i link do wniosku


Aquacan

 

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content