Skip to main content
search
Aktualności

Jubileusz ćwierćwiecza orkiestry “Wola” z Woli Zachariaszowskiej

By 10 lipca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 lipca 2019 przez admin

5DSC0130330 czerwca 2019 r. Orkiestra Dęta OSP „Wola” z Woli Zachariaszowskiej świętowała jubileusz 25-lecia. Był wspaniały koncert, znamienici goście zarówno na scenie, jak i na widowni! Usłyszeliśmy uczniów miejscowej szkoły podstawowej oraz orkiestry z Zielonek, Korzkwi i Więcławic. Uroczystość dedykowana była kapelmistrzowi śp. Lechowi Wnukowi, któremu orkiestra zawdzięcza 25 lat rozwoju i z którym jeszcze niedawno nagrała jubileuszowa płytę „Co nam w duszy gra”, promowaną na koncercie. „Wola” tym razem zagrała pod batutą Anny Roj, w niektórych utworach z towarzyszeniem chóru Fermata, działającego przy CKPiR. Koncert był też okazją do gratulacji, jak również podziękowań wszystkim, którzy wspierają orkiestrę.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w miejscowej kaplicy. Msza poświęcona była tym członkom orkiestry, którzy już odeszli do Wieczności: kapelmistrzowi Lechowi Wnukowi oraz Januszowi Calikowi i Władysławowi Herodowi, w których intencji się modlono. Proboszcz ks. Michał Kowalski powiedział: – Przez 25 lat trudzą się, by chwalić Boga i cieszyć ludzi swą muzyką. każdy dał tej orkiestrze to co w Was najlepsze. Ja znam ich krócej – 30 listopada 2008 r., kiedy powstała parafia musiałem złożyć przysięgę, że będę dbał o parafię. W następną niedzielę orkiestra miała koncert na krakowskim rynku, na którym byłem, a potem było spotkanie i powiedziałem orkiestrze, że mam nadzieję, że będziemy współpracować. I któryś z was wtedy odpowiedział: „No, zobaczymy, jak ksiądz będzie współpracował z orkiestrą to i my z księdzem będziemy współpracować”. Chyba się udało – życzę nam kolejnych 10 lat takiej współpracy.

Wśród koncertu byli: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko, zastępca przewodniczącego Krzysztof Olawski, radny powiatu krakowskiego Jarosław Raźny i radni gminy Zielonki: Marzena Gadzik-Wójcik, Zofia Kot, Lucyna Zielińska, Marta Żylska, Aneta Szablowska, Romana Toft, Anna Leginowicz, Agata Radosz-Kwasek, Piotr Podleśny; jak również Łukasz Wróblewski – dyrektor Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, dyrektor Centrum Kultury w Zielonkach Marek Płachta i dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński. Nie zabrakło gości honorowych – rodziny śp. kapelmistrza Lecha Wnuka: jego żony i synów – Dominika, który gra w orkiestrze, oraz Jana. Wśród prezentów znalazła się buława przekazana orkiestrze przez wicemarszałka Łukasza Smółkę – prezes Piotr Calik złożył ją pod portretem kapelmistrza Lecha Wnuka.

Goście gratulowali orkiestrze zarówno poziomu artystycznego, jak i organizacji imprezy jubileuszowej, w którą włączyło się całe sołectwo wraz ze wszystkimi działającymi na jego terenie organizacjami. Po występach muzycznych gości, a przed koncertem „Woli” o początkach orkiestry we wzruszający sposób opowiedział Wojciech Kruczek, jeden z jej współzałożycieli. Koncert pokazał, nie tylko jaka moc drzemie w tej orkiestrze, ale też jak wysoki poziom reprezentuje. 

–  Pragniemy gorąco podziękować wszystkim za obecność, hojność i dobre słowa! To ogromny zaszczyt móc świętować w tak licznym gronie – dziękował ze sceny prezes orkiestry Piotr Calik. – Mamy nadzieję, że będziecie to wydarzenie miło wspominać, szczególnie słuchając naszej płyty.  Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności księdzu Michałowi Kowalskiemu, Kołu Gospodyń Wiejskich „Wolanie” w Woli Zachariaszowskiej, Grupie Przyjaciele, druhom z OSP Wola Zachariaszowska, sołectwu Wola Zachariaszowska i wszystkim, którzy włączyli się w organizację, przygotowania oraz przebieg imprezy. Dziękujemy prezesowi OSP Adamowi Krokoszowi – bez Pańskiego wsparcia ta impreza nie mogłaby się odbyć. Cieszymy się obecnością oraz występami dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej oraz zaprzyjaźnionych orkiestr – Orkiestry Korzkiew, Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek oraz Orkiestry Dętej “Hejnał” z Więcławic i dziękujemy za uświetnienie tego wydarzenia. Fermato – to sama przyjemność móc z Wami koncertować, wasz śpiew był wisienką na torcie całej imprezy. Dziękujemy za podzielenie się talentem i mamy nadzieję na kolejny wspólny koncert już niebawem. Annie Roj  dziękujemy za zaopiekowanie się nami, podjęcie tego wyzwania i pozytywną energię. Ten koncert zapamiętamy na długo! Podziękowania należą się oczywiście także wszystkim partnerom wydarzenia. Impreza nie odbyłaby się na taką skalę bez Waszego wsparcia i hojności.

2DSC01167
1DSC01235
5DSC01303
4DSC01326
5DSC01328
DSC01174
DSC01228
DSC01377
DSC01379
 
 Więcej zdjęć: tutaj

Close Menu
 
19 maja 2024
Skip to content