Skip to main content
search
Aktualności

Jubileusz Samorządowego Przedszkola w Zielonkach

By 28 czerwca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2021 przez admin

przedszkole

26 czerwca uroczyście obchodzono 40-lecie Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. W uroczystości wzięli udział  przedstawiciele samorządu, nauczyciele oraz osoby na co dzień wspierające przedszkole. Był to czas wspomnień i wzruszeń, a na pamiątkę każdy z uczestników spotkania otrzymał album z archiwalnym fotografiami.


Podczas uroczystości wystąpili laureaci konkursu literackiego: “Wspomnienia z mojego przedszkola”. Wyróżnione prace zaprezentowali: Aleksandra Kamieńska, nauczycielka pracująca w Samorządowym Przedszkolu w Zielonkach od 1982 roku, Szymon Jędrzejowski, absolwent przedszkola oraz Elżbieta Urban, również nauczycielka emerytowana pracująca w zieloneckim przedszkolu od 1982 roku.
– Gratuluję przedszkola na szóstkę. Dziękuję całej kadrze pedagogicznej oraz pracownikom administracji i obsługi za trud, który wykonujecie przy kształtowaniu tych najmłodszych dzieci – mówił wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
Życzenia i gratulacje przekazali zaproszeni goście, w tym przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko oraz dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach Anna Soblik.
Historia Samorządowego Przedszkola w Zielonkach to kilka różnych lokalizacji, a przede wszystkim pełni poświęcenia i zaangażowani nauczyciele oraz dzieci uczęszczające do przedszkola.
– W pamięci pozostają wszyscy ci wspaniali ludzie z przedszkola, a także przyjaciele, których poznałem, a z którymi później uczyłem się w szkole. Te przyjaźnie trwają do dziś – wspominał Szymon Jędrzejowski, absolwent zieloneckiej placówki.
Władze gminy Zielonki podjęły decyzje o uruchomieniu przedszkola w Zielonkach w lipcu 1981 roku. Przedszkole miało powstać po remoncie i adaptacji parteru budynku hotelu robotniczego zakładu pracy Cegielnia. Do czasu ukończenia remontu siedzibą przedszkola w Zielonkach była stara szkoła w Trojanowicach. Pierwszą osobą zatrudnioną w Państwowym Przedszkolu w Zielonkach była Teresa Biegacz, która pełniła funkcję dyrektora przedszkola od 1 września 1981 do 31 sierpnia 2009 roku. W marcu 1982 r. ukończono remont i adaptacje budynku w Zielonkach i przeniesiono przedszkole z Trojanowic. W 1991 roku Rada Gminy podjęła decyzję o przeniesieniu przedszkola do budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście. W 2006 roku wójt gminy Zielonki Bogusław Król podjął decyzję o budowie nowych pomieszczeń dla przedszkola. Dobudowano nowe skrzydło ówczesnego zespołu szkół, a na parterze budynku zaplanowano pomieszczenia dla przedszkola. W obecnym miejscu przedszkole funkcjonuje od 1 września 2009 roku, a jego dyrektorem do sierpnia 2016 roku była Halina Lis. Od września 2016 roku do dziś dyrektorem placówki jest Kinga Dziedzic. Obecnie w przedszkolu zorganizowanych jest sześć grup przedszkolnych dla dzieci od 3 do 5 lat.
KB

przedszkole1

przedszkole2

przedszkole4przedszkole5

przedszkole6przedszkole7
Na fotografii: uczestnicy jubileuszu 40-lecia Samorządowego Przedszkola w Zielonkach.

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content