Skip to main content
search
Aktualności

Jubileuszowa XV Zachariaszada

By 20 października 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 października 2017 przez admin

zachariasz019 października odbyła się największa impreza integracyjna w gminie Zielonki przygotowana dla podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej z całej Małopolski. Różnorodne konkurencje sportowo-rekreacyjne, konkurs plastyczny i pokaz latających balonów na ogrzane powietrze to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych podczas piętnastej już Zachariaszady.

Jak co roku, do Zielonek zaprosiliśmy przedstawicieli z 35 ośrodków: domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej, którzy wzięli udział w rozgrywkach sportowych i warsztatach plastycznych – mówiła Magdalena Lech, prezes Stowarzyszenia Zachariasz, które wraz z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, jest organizatorem tego wydarzenia. Wspólnie bawiło się tu blisko 550 osób.
Zaproszonych gości powitali: Marek Płachta – dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Iwona Wardęga-Łechwan – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Robert Kowalski – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej. Tegoroczną atrakcją był magiczny show w wykonaniu Rafała Mulki. Półfinalista programu „Mam Talent” wyczarował np. latający stolik, a w niektórych trikach pomogli ochotnicy z widowni.

zachariaszDla uczestników Zachariaszady przygotowano pięć konkurencji sportowych. Ich zadaniem było m.in. rzut do celu, sztafeta czy tor przeszkód. W sportowej rywalizacji pomagali uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Zielonkach, a nad jej przebiegiem czuwał doświadczony zespół nauczycieli wychowania fizycznego: Aneta Dragosz, Agnieszka Wypijewska-Kurek, Paweł Zegarek oraz Damian Taw. Na głośny doping mogli liczyć zawodnicy biorący udział w konkurencji wymagającej siły i wytrwałości czyli przeciąganiu liny. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął zespół ze Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego, a drugie – zespół z Miechowa.
Tematem tegorocznego konkursu plastycznego była jesień. Jesienne kompozycje kwiatowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do tworzenia pięknych bukietów wykorzystywano suche trawy, liście, a nawet kolby kukurydzy. Nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie plastycznym otrzymała Katarzyna Chobrzyńska (ŚDS Sułkowice), drugie miejsce zajęła Barbara Cała z ŚDS Michałów, a trzecie miejsce Monika Bębenek z ŚDS Babice. Wśród uczestników wybrano jedno wyróżnienie, które trafiło na ręce Piotra Zgudniaka z ŚDS Chełmek.
W oczekiwaniu na wyniki można było wziąć udział w pokazie latających balonów na ogrzane powietrze. Przed budynkiem hali sportowej uczestnicy warsztatów modelarskich przetestowali swoje modele, które poszybowały wysoko i daleko.
Zwieńczeniem jubileuszowej Zachariaszady było wręczenie dyplomów i nagród, a zwycięski zespół ze Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego otrzymał złoty puchar. Drugie miejsce zajął zespół z Chełmka, a trzecie z Miechowa.
Współorganizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
KB

Więcej zdjęć: tutaj.

zachariasz2

zachariasz4

zachariasz5

 

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content