Skip to main content
search
Aktualności

Już po raz 2. strażacy z OSP Węgrzce zaprosili najmłodszych na Strażacki Dzień Dziecka

By 10 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 czerwca 2024 przez TN

8 czerwca parking przed siedzibą OSP Węgrzce znów wypełnił się dziećmi. Wszystko za sprawą Strażackiego Dnia Dziecka, który już po raz drugi zorganizowany został przez strażaków z OSP wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Przyjaciele Węgrzc. W tym roku na najmłodszych czekały atrakcje, które nie tylko bawiły, lecz także pokazywały ciężar strażackiej służby i uczyły jak zachować się w trudnych sytuacjach.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia na starcie otrzymywali kartę z 12 zadaniami. Po ich wykonaniu mogli zgłosić się do organizatorów i odebrać nagrodę. Wśród wyzwań znalazły się m.in. wodny labirynt, quiz, nauka wiązania węzłów, czy szkolenie z pierwszej pomocy. Dodatkowo strażacy przygotowali pokaz hydraulicznego sprzętu ratowniczego i niebezpiecznego zjawiska, jakim jest samozapłon gazów, który może nastąpić np. podczas otwierania drzwi płonącego pomieszczenia.

Wydarzeniu towarzyszyły inne atrakcje takie jak pokazy kulinarne, prace plastyczne, pieczenie kiełbasek i poczęstunek przygotowany przez KGW i sponsorów.

TN

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content