Skip to main content
search
Aktualności

Już wkrótce komfortowe Centrum przyjmie pacjentów

By 15 września 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 września 2014 przez admin

DSCN2131

Centrum Medyczne Batowice, oczekiwana przez mieszkańców Batowic i Dziekanowic inwestycja gminy Zielonki, w listopadzie przyjmie pierwszych pacjentów. Na początek stacjonować tam będzie przychodnia lekarza rodzinnego oraz gabinet stomatologiczny.

10 września gotową inwestycję odbierała komisja złożona z przedstawicieli  urzędu gminy, władz lokalnych, projektanta oraz wykonawcy, natomiast 11 września skontrolował ją Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Po wydaniu pozwolenia na użytkowanie lekarze będą mogli wprowadzać się do budynku.
Nowoczesny budynek ma powierzchnię zabudowy liczącą 542,15 m². Na 482 m² powierzchni użytkowej parteru mieścić się będą: gabinet lekarza rodzinnego, pielęgniarski, ginekologiczny, stomatologiczny oraz gabinety specjalistyczne,w tym pediatra. Na piętrze przygotowano poddasze do zagospodarowania w przyszłości.
Nowy budynek otoczony jest przez parking na 20 pojazdów z trzema stanowiskami dla osób niepełnosprawnych. Teren jest skomunikowany zarówno z drogą powiatową Kraków-Węgrzce, jak i drogą gminną.
Koszt realizacji tej inwestycji to około 3,5 mln złotych. Inwestycję wykonała wyłoniona w trybie przetargu firma Budopol z Krakowa, według projektu architektonicznego autorstwa mgr. inż. arch. Marzeny Ulak-Opalskiej z Biura Projektów MaUHAUS Pracownia Projektowa z Krakowa.
Centrum Medyczne, usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej w Batowicach, zastąpi poprzednią lokalizację w budynku wielofunkcyjnym w centrum Batowic. Stary budynek nie spełniał już standardów wymaganych przepisami, m. in. dostępności dla osób niepełnosprawnych. Nowy jest całkowicie przystosowany w tym zakresie, posiada windę, podjazdy, toaletę dla niepełnosprawnych i wejście z parkingu z poziomu 0 od strony miejsc postojowych. Budynek jest wyposażony m.in. w klimatyzację, wentylację, system alarmowy, monitoring wizyjny, wewnętrzny system przywoływania.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSCN1945
DSCN2079
DSCN2126
DSCN2093

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content