Skip to main content
search
Aktualności

Karnawałowa integracja w Korzkwi

By 2 lutego 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 lutego 2018 przez admin

DSC02733Kolejny rok w karnawale odbywa się pełne serdeczności spotkanie integracyjne w Zespole Szkół w Korzkwi. Wraz z prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” Cecylią Chrząścik do gminy Zielonki 30 stycznia przyjechali uczniowie z dwóch współpracujących ze stowarzyszeniem Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Krakowa: im. Jana Pawła II przy ul. Niecałej i nr 4 przy ul. Wietora.

To już 22. edycja balu. Bal jest raz w roku, ale korzkiewscy uczniowie i podopieczni stowarzyszenia spotykają się częściej – w Teatrze Bagatela uczniowie z Korzkwi oklaskują swoich kolegów podczas przygotowanych przez nich występów, uczestniczą aktywnie w powitaniu lata w Korzkwi, gdzie kilkuset podopiecznych organizacji wita lato na łące pod zamkiem. Takie więzi i doświadczenie pomagania musiało w szkole zaowocować powstaniem Klubu Wolontariatu, pierwszego i jedynego w naszej gminie ukonstytuowanego klubu wolontariatu. W zeszłym roku na ręce nauczycielek, opiekunek klubu, Anny Bełzowskiej, Małgorzaty Kruczek i Anny Kamińskiej za działania wolontariackie i współpracę m.in. ze stowarzyszeniem „Bądźcie z nami” klub otrzymał nagrodę Śledzika Samorządowego od gminy Zielonki.
Na tegorocznym balu goście spotkali się jak zawsze ze wspaniałym przyjęciem. Wielu w karnawałowych strojach od wejścia było chętnych do zabawy, ale zostali jeszcze bardziej zdopingowani poprzez program artystyczny. Była to taneczna podróż dookoła świata – taniec rosyjski, polski krakowiak, belgijka, walc angielski, rock and roll, disco tango, macarrena, zumba składały się na program przygotowany przez młodych tancerzy Szkoły Tańca “Rytm” pod opieką Justyny i Dariusza Dragan. Wystąpili uczniowie klas pierwszych, drugiej, trzeciej, czwartych i piątej. Po takiej prezentacji już nikogo nie było trzeba zachęcać do tańca. Wspólną zabawę w rytm przebojów z pasją moderowała Małgorzata Kruczek.
Ten bal śni wam się w nocy, jak macie tu przyjechać – mówiła Cecylia Chrząścik przy wymianie upominków – prac plastycznych dzieci, kolaż dla szkoły, a od gospodarzy dla pani prezes Cecylii Chrząścik widok na góry, jak podkreśliła dyrektor szkoły Regina Styn ze względu na patrona szkoły – Jerzego Kukuczkę.
W przerwie zabawy czekał poczęstunek przygotowany przez szkołę pod okiem pani Małgorzaty Szumiec i częściowo sponsorowany przez stowarzyszenie. Spotkanie zwieńczyło wspólne zdjęcie, a do Krakowa goście odjechali z Biurem Turystycznym „Jordan”.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC02420
DSC02511
DSC02556
DSC02582
DSC02597
 DSC02688
 DSC02602
 DSC02633
 DSC02676
 DSC02711
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content