Ostatnia aktualizacja 26 lutego 2020 przez admin
23 lutego po raz trzeci Orkiestra Dęta „Wola” z Woli Zachariaszowskiej zaprosiła na swój noworoczny koncert. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania z muzyka były karnawały świata. W programie znalazły się największe przeboje polskie i zagraniczne. Ponad 40 muzyków pod batutą Tomasza Nalepki dało popis grając utwory muzyki klasycznej, popularnej i oczywiście marsze. Koncert trwał prawie trzy godziny, zakończony bisowaniem i owacjami na stojąco.
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej „Wola” z Woli Zachariaszowskiej to znana i utytułowana orkiestra, która w ubiegłym roku świętowała 25-lecie działalności. Brała udział w licznych przeglądach, konkursach, nie tylko lokalnych, ale i ogólnopolskich. W swoim dorobku ma dwie płyty. Pierwsza z nich, „Muzyka łączy pokolenia” została wydana z okazji 20-lecia, druga pt. „Co nam w duszy gra” w 2019 roku. Od 1994 roku, czyli od początku istnienia orkiestrą kierował kapelmistrz Lech Wnuk, waltornista i wieloletni muzyk Filharmonii Krakowskiej, który zmarł w minionym roku. Jego pamięci został poświęcony m.in. utwór „Jawa” z wokalem Wojciecha Kruczka.
– Jestem wzruszona, bo mąż dwa lata temu stał tu, przy pulpicie. Początek orkiestry był taki, że przy szkole podstawowej zaczynała orkiestra, a teraz patrząc jak to wszystko wygląda….. Gratuluję, panie dyrygencie – mówiła Krystyna Wnuk, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w działalność orkiestry.
Jak wspominała prowadząca Agnieszka Mleczko – Dzięki Lechowi Wnukowi orkiestra Wola stała się rodziną. Prawdziwą muzyczną rodziną. Był nauczycielem, wychowawcą, przyjacielem. I zawsze pozostanie w naszych sercach.
Przygotowania do koncertu trwały już od września zeszłego roku. Specjalnie na ten wieczór utwory zaaranżował kapelmistrz Tomasz Nalepka. Prócz muzyków z orkiestry gościnnie zagrali: na akordeonie Bartosz Sioła, a na instrumentach klawiszowych – Szymon Łęczycki. Do utworów m.in. takich jak „Tyle słońca w całym mieście”, „Za Tobą pójdę na bal” czy „Chłopiec z gitarą” zaśpiewali wokaliści: Aleksandra Malik, Izabela Nalepka i Karol Makuch.
Współorganizatorem koncertu było stowarzyszenie „Muzyka do Woli”, które zostało założone w 2019 roku przez muzyków.
– Głównym celem stowarzyszenia jest edukacja muzyczna dzieci i młodzieży, chcielibyśmy rozwijać ten potencjał muzyczny, który mamy w naszej okolicy. Chcemy krzewić i rozwijać pasję do muzyki, tworzyć warunki do rozwoju talentów, warunki do nauki gry na instrumentach dętych – tłumaczyła prezes stowarzyszenia Karolina Przeniosło wraz z Piotrem Calikiem, prezesem orkiestry, radnym gminy Zielonki.
Można rozpocząć przygodę z muzyką kontaktując się ze stowarzyszeniem drogą mailową: muzykadowoli@gmail.com
KB
Więcej zdjęć: tutaj.