Skip to main content
search
Relacje

Kiermasz bożonarodzeniowy w szkole w Woli Zachariaszowskiej

By 5 stycznia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 stycznia 2016 przez admin

003Kiermasz świąteczny organizowany każdego roku w szkole w Woli Zachariaszowskiej stał się już lokalną tradycją. Jest to okazja do zatrzymania się w przedświątecznej krzątaninie i spędzenia kilku miłych chwil w towarzystwie przyjaciół, w pięknym otoczeniu, przy muzyce. Społeczność szkolna z przyjemnością gości tego dnia mieszkańców okolicy – i nie tylko.

Rada Rodziców Zespołu Szkół zorganizowała tegoroczny kiermasz w niedzielę 20 grudnia. Był  to  dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli dzień szczególny. Właśnie wtedy po raz pierwszy rozbrzmiały kolędy w wykonaniu dzieci – a szkoła szczyci się, że jest tu wielu utalentowanych wokalnie  i  grających na  instrumentach uczniów. Niedzielne przedpołudnie było zatem prawdziwą ucztą dla ucha.
Kiermasz był także okazją do zaprezentowania rękodzielniczego dorobku  klas artystycznych – oprócz tradycyjnie już przygotowanych ozdób świątecznych i biżuterii w tym roku nowością były przygotowane przez uczniów świece i zapachowe mydełka w kształtach kojarzących się ze świętami Bożego Narodzenia.
Innowacją podczas tegorocznego kiermaszu była przeprowadzona przez Radę Rodziców “aukcja rzeczy różnych” – podczas aukcji tej można było nabyć rzeczy codziennego użytku, nowe lub używane, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na organizację funduszu edukacyjnego dla uczniów  szkoły w Woli Zachariaszowskiej. Fundusz ten  ma pomóc rozwijać  zdolności dzieci, nagradzać osiągnięcia, motywować i aktywizować, słowem – uczynić naukę efektywniejszą i przyjemniejszą.
Marta Głuszek

 

001
 015
 018
 030
 049
 055
 082
 085
 143
 148

 

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content