Skip to main content
search
Aktualności

Kinowe i serialowe przeboje w orkiestrowych aranżacjach

By 4 grudnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 grudnia 2023 przez TN

„Muzyka z ekranu”, to tytuł koncertu, który 3 grudnia w hali sportowej Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaprezentowała Orkiestra Dęta OSP „Wola” z Woli Zachariaszowskiej występująca pod batutą Tomasza Nalepki. Zgromadzeni goście mogli usłyszeć przeboje znane zarówno z filmów, jak i te z popularnych seriali.

Wydarzenie rozpoczął motyw z programu „5-10-15”, po którym muzycy wspomagani wokalnie przez solistów Natalię Górkę i Bogusława Nawarę zaprezentowali utwór z musicalu „Grease”. Tuż po nim wybrzmiał motyw „Akademii Policyjnej”. Właśnie wtedy nastąpiła też niespodzianka, jaką niewątpliwie był występ zaprzyjaźnionych mażoretek „Scarlet” z Knurowa. Mażoretki pojawiły się pod sceną jeszcze kilkukrotnie. „Wola” także nie zwalniała tempa i już po chwili widzowie mogli usłyszeć utwór „Cambio Dolor” Natalii Oreiro, który znany jest z serialu „Zbuntowany Anioł”. Tu orkiestrę swoim wokalem znów wsparła Natalia Górka.

Następnie goście mogli usłyszeć utwory z filmu „Narodziny gwiazdy” w wykonaniu Izabeli Nalepki i Bogusława Nawary. Kolejne dwa utwory, były już instrumentalnymi popisami orkiestry. Usłyszeliśmy motyw przewodni z filmu „Rocky” oraz kompozycję z filmu „Piraci z Karaibów”. Pierwszą część koncertu kończyła natomiast „Rzeka marzeń” z filmu „W pustyni i w puszczy” oraz „Róża i bez” z „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, gdzie kolejny raz zobaczyliśmy występ mażoretek z „Scarlet” z Knurowa, których trenerką jest Marta Jabłońska. Przerwa techniczna pozwoliła na podsumowanie ostatnich osiągnięć orkiestry, a także na zaprezentowanie filmu nagranego podczas zagranicznych występów. Znowu zobaczyliśmy też mażoretki, tym razem w skocznym Kankanie.

W drugiej części usłyszeliśmy m.in. „Uciekaj moje serce” z serialu „Jan Serce”, „Meluzynę” i „Kaczkę dziwaczkę” z „Akademii pana Kleksa”, gdzie po raz pierwszy na scenie pojawiła się solistka Agata Kotlarz. Następnie utwory z filmów „Król Lew”, „Mission Impossible”, „Dirty Dancing”, „Kogel Mogel”, oraz „Pieniądze to nie wszystko”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko, starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, sołtys woli Zachariaszowskiej Artur Kwiecień, ksiądz Michał Kowalski proboszcz parafii w Woli Zachariaszowskiej, zarząd OSP Wola Zachariaszowska, Zarząd OSP gminy Zielonki i dyrektorzy szkół.

Przypomnijmy, że już w przyszłym roku Orkiestra Dęta OSP „Wola” z Woli Zachariaszowskiej będzie obchodzić swoje 30-lecie istnienia.

Poniżej publikujemy zdjęcia z tego wydarzenia:

TN

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content