Skip to main content
search
Aktualności

Kolejne miejsca do zabawy i rekreacji dla dzieci na terenie gminy

By 26 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 sierpnia 2013 przez admin

Podskale

 

W gminie Zielonki, w skład której wchodzi dziewiętnaście miejscowości, jest piętnaście ogólnodostępnych placów zabaw, na których dzieci mogą przyjemnie spędzić czas, a wkrótce przybędą dwa kolejne w Dziekanowicach i Woli Zachariaszowskiej. Na ich budowę których gmina pozyskała dofinansowanie. Środki pochodzić będą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”, dystrybułowanych poprzez LGD Korona Północnego Krakowa.


Piętnasty plac zabaw w gminie otwarto 28 lipca. Mieści się on  przy ulicy Na Podskale w Zielonkach. Dzieci mogą tam bawić się w piaskownicy, skorzystać z zestawu „Stokrotka” oraz sprężynowców w kształcie żyrafy i motoru. Inwestycja – wyposażenie placu, ogrodzenie działki i parking – kosztowała ponad 40 322 zł. Połowa środków pochodzi z budżetu gminy, połowa z budżetu sołectwa Zielonki.
Na kolejne dwa miejsca rekreacji dla najmłodszych udało się gminie zdobyć środki zewnętrzne. 14 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zostały podpisane dwie umowy.  Pierwsza z nich dotyczy budowy boiska sportowego o wymiarach 18×36 m oraz placu zabaw w Dziekanowicach na działce w okolicach Krakowskiej Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego „Polan”.  Realizacja projektu wyniesie 380 105,29 zł, z czego  dofinansowanie to 247 222 zł.
Druga inwestycja to budowa placu zabaw, boisk sportowych, i miejsca do ćwiczeń na działce przy Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej. Powstaną dwa boiska sportowe – trawiaste i asfaltowe, a na placu zabaw znajdzie się zestaw sprawnościowy, karuzela, bujak i huśtawka. Nie zabraknie miejsca dla osób ceniących sobie ruch i wysiłek fizyczny – powstanie siłownia na świeżym powietrzu, a dla najmłodszych ścianka wspinaczkowa. Wspomniany plac do ćwiczeń ma być pierwszą siłownią zewnętrzną w gminie Zielonki. Koszt projektu to 351 925,18 zł, z czego 204 884 zł zostanie sfinansowane ze zewnętrznych, pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu gminy. Planowane jest, iż dzieci, młodzież i dorośli będą mogli skorzystać z nowych obiektów w Dziekanowicach i Woli Zachariaszowskiej w czerwcu 2014 roku.
To nie koniec inwestycji gminy w tereny rekreacyjne – jest też dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Łokietka w Zielonkach. 18 czerwca gmina Zielonki nabyła działkę przy ulicy Lawendowej w Zielonkach – i ten teren ma służyć w przyszłości jako plac zabaw i miejsce wypoczynku.
KB, MKF

Na zdjęciu: plac zabaw przy ul. Podskale w Zielonkach.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content