Skip to main content
search
Aktualności

Kolejne środki na poprawę jakości powietrza

By 9 października 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 października 2023 przez Marek Skiba

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie podpisał umowę z 16 gminami naszego województwa, w tym z gminą Zielonki, w sprawie pełnienia funkcji operatora w programie Czyste powietrze.

Program ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisyjności poprzez współfinansowanie wymiany źródeł ciepła na te zapewniające bardziej efektywną produkcję ciepła. Środki przekazywane przez fundusz w ramach zawartych umów są przekazywane na dwa zadania, realizowane przez gminy. Środki na pierwsze zadanie mają na celu pokrycie kosztów utrzymania i prowadzenia punktów informacyjnych programu. Drugie to te, które umożliwiają finansowanie beneficjentów programu.

Do programu mogą aplikować właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkaniowych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Dofinansowanie może być uzyskane na kompleksową termomodernizację budynków, jak i wymianę starych i niskoefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe.

Według stanu na 30 czerwca 2023 roku, w Programie czyste powietrze w gminie Zielonki złożono 741 wniosków na łączną kwotę 5 259 022 złotych. Wszelkich informacji w sprawie dofinansowania udzielają nasi ekodoradcy pod numerem telefonu 12 285 08 50 wew. 315 lub 310.

MS

fot. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z podpisania umowy.

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content