Skip to main content
search
Aktualności

Kolejne trzy miejsca do zabawy i rekreacji dla dzieci na terenie gminy

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

W naszej gminie mamy czternaście placów zabaw, na których dzieci mogą przyjemnie spędzić czas, a wkrótce przybędą kolejne: w Zielonkach, Dziekanowicach i Woli Zachariaszowskiej. Plac zabaw przy ulicy Na Podskalu w Zielonkach już powstaje, a 14 czerwca wójt gminy podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowy na dofinansowanie dwóch kolejnych miejsc rekreacyjno-sportowych. Środki na nie będą pochodzić w większości z tzw. małych projektów w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” LGD Korona Północnego Krakowa.
  {mosimage}
                                                    
Na Podskalu w Zielonkach trwa ostatni etap prac związany z budową placu zabaw. Najprawdopodobniej już w wakacje dzieci będą mogły pobawić się w piaskownicy, skorzystać z zestawu „Stokrotka” oraz sprężynowców w kształcie żyrafy i motoru. Dodatkową atrakcją będzie karuzela oraz podwójna i wagonowa huśtawka. Inwestycja – wyposażenie placu, ogrodzenie działki i parking – kosztowała ponad 40 322 zł. Połowa środków pochodzi z budżetu gminy, a 20 000 zł  z budżetu sołectwa Zielonki.
Na kolejne dwa miejsca rekreacji dla najmłodszych udało się gminie zdobyć środki zewnętrzne. 14 czerwca 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zostały podpisane dwie umowy.  Pierwsza z nich dotyczy budowy boiska sportowego wraz z placem zabaw na działce w okolicach Krakowskiej Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego „Polan” w Dziekanowicach. W ramach projektu powstanie boisko sportowe o nawierzchni asfaltowej o wymiarach 18×36 m. Obok zostanie urządzony plac zabaw. Dzieci będą mogły bawić się na bujaku sprężynowym, w piaskownicy oraz na huśtawkach. Dodatkowo będą mogły skorzystać z zestawu zabawowego. Koszt projektu to 351 925,18 zł, z czego 204 884 zł zostanie sfinansowane ze środków województwa małopolskiego, dystrybuowanych przez LGD KPK, a pozostała kwota z budżetu gminy.
Druga inwestycja to budowa boisk sportowych, placu zabaw i miejsca do ćwiczeń na działce przy Zespole Szkół w Woli Zachariaszowskiej. Powstaną dwa boiska sportowe, asfaltowe o wymiarach 32×19 m oraz trawiaste o wymiarach 25×17 m. Na placu znajdzie się zestaw sprawnościowy, karuzela, bujak i huśtawka. Nie zabraknie miejsca dla osób ceniących sobie ruch i wysiłek fizyczny. Z myślą o nich powstanie siłownia na świeżym powietrzu, a dla najmłodszych ścianka wspinaczkowa. Realizacja tego zadania wyniesie 380 105,29 zł, a dofinansowanie to 247 222 zł. Planowane jest, iż dzieci, młodzież i dorośli będą mogli skorzystać z tych nowych obiektów w Dziekanowicach i Woli Zachariaszowskiej w czerwcu 2014 roku.
KB

 
 

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content