Skip to main content
search
Aktualności

Kolejni nauczyciele mianowani w gminie Zielonki

By 27 sierpnia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 sierpnia 2021 przez admin

1 DSC09892

Do grona nauczycieli mianowanych dołączyli kolejni pedagodzy z naszej gminy. 27 sierpnia 2021 r. wójt gminy Zielonki Bogusław Król odebrał ślubowanie pięciu nauczycieli z dwóch szkół podstawowych: w Zielonkach i Bibicach, którzy po zdanym egzaminie awansowali na stopień nauczyciela mianowanego. Ślubowanie złożyli: Magdalena Kosowska, Remigiusz Kiełkowski, Damian Taw,  ks. Piotr Płaszcz – wszyscy pracujący w Szkole Podstawowej w Zielonkach – oraz Krzysztof Lepiarczyk ze Szkoły Podstawowej w Bibicach.

Nauczyciele wraz z awansowaniem na nauczyciela mianowanego ślubowali rzetelnie pełnić powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Awansowani nauczyciele uczą: historii, muzyki, religii i wychowania fizycznego. Co ciekawe, tym razem wśród awansowanych znalazł się Krzysztof Lepiarczyk, na co dzień nie tylko nauczyciel muzyki w szkole w Bibicach, ale i aktualny przewodniczący Komisji Oświaty i Polityki Społecznej Rady Gminy Zielonki. Podczas uroczystości wójt Bogusław Król gratulował nowo mianowanym nauczycielom, podziękował za ich pracę i życzył dalszych awansów.
Nauczycielom towarzyszyli przedstawiciele dyrekcji ze szkół, w których pracują: dyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonkach Bożena Nowak oraz  wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Bibicach Katarzyna Goraj-Zębala, a także dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach Anna Soblik oraz Izabela Burda z GZEAS. Dyrektor A. Soblik podkreślała, iż komisja oceniająca nauczycieli była pod wrażeniem różnorodności zajęć i innowacyjności projektów prowadzonych przez nauczycieli.

1 DSC09892
2 DSC09887
3 DSC09867
4 DSC09871
5 DSC09874
6 DSC09882
Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content