Skip to main content
search
Drogi i Komunikacja

Kolejny etap robót w rejonie ul. Pachońskiego i Mackiewicza od 16 sierpnia 2022r.

By 8 sierpnia 202222 sierpnia, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 sierpnia 2022 przez TJ

Aktualizacja z dnia 11 sierpnia 2022 r.:  Zmieniony został termin rozpoczęcia kolejnego etapu prac przy budowie tramwaju na Górkę Narodową (wyłączenie ruchu na ul. Mackiewicza), w związku z czym zmiana rozkładów jazdy linii 267 i 287 zostanie wprowadzona od dnia 16.08.2022 r. (wtorek), a nie od 13.08.2022 r. (sobota).

Jak podaje Magiczny Kraków, od 13 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na ulicy Pachońskiego, na odcinku od ul. Zielińskiej do skrzyżowania ul. Siewnej i Mackiewicza – informuje wykonawca nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej. Kierowcy będą mieli do dyspozycji nowa infrastrukturę. Utrudnienia pojawią się na ul. Mackiewicza i Białoprądnickiej. Swoje trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej.

W ramach tego etapu prac ruch dwukierunkowy zostanie dopuszczony na ul. Pachońskiego – na odcinku od Zielińskiej do skrzyżowania z ul. Siewną. Kierowcy będą więc mogli korzystać z nowo wybudowanej infrastruktury: jezdni i mostu nad Białuchą. Ruch pieszy będzie się odbywał zasadniczo po północnej stronie tego ciągu drogowego, a także po południowej w zakresie obsługi spółdzielni mieszkaniowej Prądnik Biały Wschód.

Ruch dwukierunkowy wraca także na ul. Siewną, na odcinku od skrzyżowania z ul. Mackiewicza w kierunku ul. Dożynkowej.

Na tym etapie robót zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Białoprądnickiej – od ul. Pleszowskiej w kierunku ul. Górnickiego. Ponadto, z uwagi na roboty torowe na skrzyżowaniu ul. Siewnej, Pachońskiego i Mackiewicza konieczne jest zamknięcie dla ruchu kołowego wlotu w ul. Mackiewicza. Ruch pieszy w ul. Mackiewicza będzie poprowadzony po wschodniej stronie. W ramach tras objazdowych, kierowcy będą mieli do dyspozycji otwartą w dwóch kierunkach ulicę Pachońskiego.

Pełna treść informacji na stronie internetowej Magicznego Krakowa.

 


Sprawdź pozostałe artykuły z kategorii Drogi i Komunikacja

Close Menu
 
20 maja 2024
Skip to content